"حسین کیوان" پیشکسوت اصفهانی رشته موسیقی درگذشت

اصفهان - ایرنا - استاد حسین کیوان پیشکسوت اصفهانی موسیقی و نوازنده تنبک، سنتور و ضرب به علت ابتلای به بیماری سرطان چشم از جهان فروبست.

فرید صلواتی از دوستان این هنرمند روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کیوان از موسیقیدانانی بود که در عرصه‌های مختف هنری و در سازهای گوناگون فعالیت می‌کرد و هنرمندان و نوازندگان متعددی با او فعالیت داشتند که جمعه شب دیده از جهان فروبست.

وی ادامه داد: این استاد موسیقی از جمله هنرمندان شاخص و متواضعی بود که علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر را در کنار آموختن و نوازندگی به مطالعه زیاد تشویق می‌کرد.

این فعال فرهنگی و هنری خاطرنشان کرد: کیوان در سال‌های اخیر مدیریت آموزشگاه نغمه مبینا را بر عهده داشت اگرچه در طول مدیریت خود در هنرسراها و محافل فرهنگی مانند عمارت هنرمند و در جمع بسیاری از هنرمندان به آموزش و تشویق مردم بویژه جوانان به یادگیری هنر مشغول بود.

این هنرمند که بیش از ۷۰ سال عمر داشت در کنار موسیقی به نویسندگی نیز روی آورد و "چگونگی راهیابی به موسیقی سنتی ایرانی" که در سال ۹۲ منتشر شد از جمله کتاب های وی بود.

در همین پیوند حسن کریمی هسنیجه، هنرمند تئاتر و عضو شورای نظارت و ارزیابی نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان روز جمعه بیست و ششم ماه دی بر اثر عارضه قلبی درگذشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =