امکانات برفروبی در مشگین‌شهر محدود است

اردبیل - ایرنا - فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به وجود حدود ۳۲۰ پارچه روستا و آبادی در این شهرستان گفت: در صورت بارش سنگین برف و وقوع سایر حوادث و بلایای طبیعی امکانات موجود منطقه جوابگو نیست.

اکبر صمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم نوسازی و تجهیز ناوگان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان تاکید کرد.

او اظهارکرد: برغم تلاش شبانه‌روزی راهداران جاده ارتباطی پوشیده از برف ۱۶ روستای کوهستانی و صعب‌العبور این شهرستان همچنان مسدود می‌باشد.

صمدی افزود: بدنبال بارش سنگین برف که میزان آن در برخی از مناطق از ۸۰ سانتی‌متر فراتر رفته جاده ارتباطی بیش از ۱۵۰ روستای شهرستان مسدود شد.  

او تشریح کرد: تلاش راهداران از همان ساعات اولیه بارش برف آغاز شده و تا این لحظه حدود ۹۰د درصد از جاده‌های مسدود بازگشایی شده است.

وی گفت: با توجه به حساسیت موضوع ستاد مدیریت بحران شهرستان با بسیج امکانات دولتی و با بهره‌گیری از ماشین‌آلات بخش خصوصی عملیات برفروبی مناطق روستایی پوشیده از برف را نیز آغاز کرده است. 

وی افزود: بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی و جاده ارتباطی بیش از ۳۰۰ روستای منطقه برفروبی و بازگشایی شده و تردد با رعایت نکات ایمنی جریان دارد.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها