فرماندار: ظرفیت گرمخانه‌های شهر کرمانشاه افزایش می‌یابد

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با اشاره به کاهش شدید دمای هوای شبانه گفت: با هم‌افزایی دستگاه‌های ذی ربط به ویژه شهرداری و بهزیستی ظرفیت سرپناه و گرمخانه‌های شهر کرمانشاه طی چند روز آینده افزایش می‌یابد.

«فضل الله رنجبر» روز شنبه در جلسه ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان که در سرسرای فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به ضرورت و اولویت رسیدگی به افراد بی خانمان شهر کرمانشاه از شهرداری و بهزیستی خواست هرچه سریعتر نسبت به اجاره مکان های جدید برای اسکان شبانه بی خانمان ها ظرف ۲ روز آینده اقدام کنند.

وی همچنین از شهرداری و بهزیستی خواست، خودروهایی برای گشت زنی شبانه به منظور جمع آوری بی خانمانان اختصاص دهند، تا کسی شب را در سرما سر نکند.

رنجبر با اشاره به دستور وزیر کشور نسبت به ایجاد سرپناه برای افراد بی خانمان افزود: همه در برابر فراهم کردن سرپناه برای بی خانمان ها مسوول و وظیفه داریم.

او با اشاره به گزارش بهزیستی نسبت به افزایش ظرفیت اردوگاه های ماده ۱۵ خواستار افزایش اعتبار این اردوگاه در شهرستان شد و همچنین از اداره راهداری خواست نسبت به روشنایی مسیر سراب نیلوفرکه اردوگاه ماده ۱۶ در آنجا مستقر است، در راستای حفظ امنیت این مکان اقدام کند.

متکدیان بلوار طاق بستان جمع آوری می شوند   

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار پالایشی سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: بسیاری از افرادی که در محدوده پل ولایت تا بریدگی فرهنگیان فاز ۲ در عصرها به عنوان کارگر کنار بلوار پرسه می زنند، متکدی هستند که چهره شهر را زشت کرده اند.

رنجبر با بیان اینکه باید برای کمک به افراد بی بضاعت، نیازمند اطلاع رسانی قوی و آگاه سازی در جامعه هستیم تا افراد سودجو از احساسات مردم سوء استفاده نکنند، گفت: در گفت و گو با این افراد متکدی به آنها پرداخت تسهیلات کم بهره اشتغال پیشنهاد شده که متاسفانه تکدی گری برای آنها جذاب تر بوده و پیگیر وام اشتغال نشدند.

او با اشاره به اینکه بسیاری از آنها جوان هستند و توانایی انجام فعالیت را دارند، اما کار نمی کنند از شهروندان خواست برای کمک به نیازمندان واقعی نذر و کمک های خود را به این افراد ندهند زیرا آنها را به ادامه تکدی گری تشویق می کنند و نیازمندان واقعی جامعه بی بهره می مانند.

رنجبر با اشاره به مصوبه استانی مبنی بر جمع آوری متکدیان پل ولایت گفت: این مصوبه از فردا با کمک اجراییات شهرداری اجرا می شود و کسانی که از عصرها در محدوده پل ولایت تا بریدگی فرهنگیان فاز ۲ به منظور گدایی توقف می کنند جمع آوری و به اردوگاه منتقل می شوند.

ظرفیت گرمخانه های کرمانشاه ۲ برابر ظرفیت افزایش یافته است

نماینده بهزیستی شهرستان کرمانشاه نیز در جلسه با اشاره به ظرفیت گرمخانه پمپ گازوییل شهر کرمانشاه گفت: هم اکنون ظرفیت این سرپناه از ۵۰ نفر به ۱۰۰ نفر ارتقا یافته است و ظرفیت گرم خانه زنان آقاجان نیز افزایش یافته است.

مظفری در ادامه گفت: بهزیستی آماده است اجاره بهای مکان هایی که به منظور ایجاد سرپناه برای افراد بی خانمان و معتادان متجاهر فراهم شود را بپردازد و خواستار کمک دیگر ارگان ها به ویژه شهرداری، هلال احمر، ورزش و جوانان و کمیته امداد شد.

او همچنین گفت: از امشب چهار دستگاه خودرو اورژانس اجتماعی بهزیستی به منظور جمع آوری بی خانمان های شهر گشت زنی می کنند.

مظفری کمک به بی خانمان ها را ضروری دانست و خواستار تامین اعتبار فصل پنج ماده ۱۶ برای سامان دادن به بی خانمان ها تا ظرفیت ۱۰۰ نفر شد.

سه هزار و ۸۱۶ خرده فروش مواد مخدر در کرمانشاه دستگیر شدند

نماینده پلیس مبارزه با موادمخدر کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۷۶۰ کیلوگرم مواد مخدر در این شهرستان کشف شده که نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ «محمدی»  همچنین از دستگیری سه هزار و ۸۱۶ نفر در ارتباط با قاچاق مواد مخدر و خرده فروشی در سال جاری خبر داد.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح پاکسازی محلات هر هفته اجرا می شود، گفت: در دی ماه ۱۵ مکان توزیع موادمخدر در کرمانشاه پلمب شده است.

محمدی همچنین با اشاره به اردوگاه ماده ۱۶ افزود: وضعیت روشنایی مسیر و محیط این اردوگاه با توجه به اهمیت ایجاد امنیت آن اصلا مناسب نیست و همچنین سیستم فاضلاب آن مشکل جدی دارد که باید بهزیستی هرچه سریعتر رفع مشکل کند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها