امام جمعه دامغان: دستاوردهای انقلاب به آیندگان منتقل شود

سمنان-ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای مرور خاطرات پیروزمندانه انقلاب است تا اجازه ندهیم این روزگار به فراموشی سپرده شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد حسینیان روز شنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت ایام الله دهه فجر دامغان، افزود: دستاوردهای نظام و انقلاب در طول بیش از چهار دهه، خدماتی بسیار ارزنده است که باید به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب به خوبی منتقل شود.

وی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب بیش از ۴۲ سال می‌گذرد که در طول این مدت، امکانات و خدمات زیادی توسط انقلاب اسلامی ایران به مردم ارائه شده است که این دستاوردها در مقابل امکانات قبل از انقلاب، قابل مقایسه نیست.

حسینیان با بیان اینکه دشمن سعی دارد دستاوردهای انقلاب را کمرنگ کند، ادامه داد: وظیفه همگانی مسوولان است که با تبیین دستاوردهای انقلاب، امکانات هر حوزه را با دوران قبل از انقلاب مقایسه کنند تا مردم به بهترین شکل در جریان دستاوردهای انقلاب قرار گیرند. 

امام جمعه دامغان تصریح کرد: مسوولان در طول سال باید عبادت و اخلاص را در تمام برنامه‌های خود درنظر داشته باشند تا بتوانیم در جهت خدمت رسانی به آحاد مردم از تمام توان خود استفاده کنیم.

ایستادگی ایران برابر استکبار، سرلوحه کشورهای آزادی خواه است

دبیر ستاد دهه فجر شهرستان دامغان گفت: ملت ایران با پیروی از ولایت، استقامت، ایستادگی و صبر در برابر فشارها ایستادگی کردند و علی‌رغم فشارها و تحریم‌های فراوان دشمن علیه کشور ایران، ایستادگی پیروزمندانه ملت چشم امید همه ملت‌های آزاده انقلاب اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر میرعلی‌اکبری اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران در پیدایش، کیفیت مبارزه و انگیزه قیام، کشوری متفاوت است.

وی ادامه داد: همه در برابر خون شهدا احساس مسئولیت داریم و باید شکنجه‌ها و از خودگذشتگی های ایام انقلاب را نسل به نسل به آیندگان منتقل کنیم چرا که این نوجوانان و جوانان، از خودگذشتگی ها را ندیدند و باید با این دستاوردها به خوبی آشنا شوند.

میرعلی اکبری به سیاست‌های دهه فجر اشاره کرد و اظهار داشت: محور قراردادن اندیشه و دیدگاه امام ورهبری، ترویج روحیه ایثار، جهاد و شهادت، توجه به افزایش آگاهی و بیان دستاوردها به نسل جوان، از جمله سیاست‌های ابلاغی امسال است. 

وی تصریح کرد: ادبیات و بیانیه گام دوم انقلاب، باید محور برنامه‌های دهه فجر باشد و در همین راستا، بسترسازی برای حضور نیروهای انقلابی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی، وحدت، همدلی و خودباوری را مورد توجه قرار دهیم.

دبیر ستاد دهه فجر شهرستان دامغان گفت: باتوجه به شرایط کرونا و عدم جلوگیری از تجمعات، باید تلاش کنیم تا برنامه‌های لازم و برنامه‌ریزی شده را در بستر فضای مجازی انجام دهیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =