۴۶ هزار فرزند شهید و ایثارگر در مازندران بیکار هستند

ساری - ایرنا - استاندار مازندران شمار فرزندان بیکار خانواده‌های شهدا، جانباز و ایثارگران این استان را ۴۶ هزار تن اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، احمد حسین زادگان روز شنبه در جلسه مشترک شورای اداری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ساری برگزار برگزار شد ، بر لزوم به کارگیری تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود برای رفع مشکل بیکاری فرزندان شهدا و جامعه ایثارگران استان تاکید کرد.

وی اظهار داشت : با پیگیری دولت تدبیر و امید و اهتمام مسئولان دستگاه های اجرایی، در بحث ایجاد اشتغال برای فرزندان شهدا، ایثارگر و جانباز اقدام های مطلوبی صورت گرفته است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب باید اهتمام بیشتری صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در مازندران توضیح داد : بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای اشتغال فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران ضروری است و در این ارتباط نیز گام های موثری برداشته شده است.

حسین زادگان بر لزوم شناسایی و رفع مشکلات خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران تاکید کرد و با بیان اینکه تکریم خانواده های معظم شهدا در اولویت است، گفت : بانک های عامل نیز باید در پرداخت تسهیلات مورد نیاز به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران با کاهش بوروکراسی اداری، اهتمام بیشتری داشته باشند.

استاندار مازندران همچنین بر لزوم ساماندهی گلزار شهدای استان تاکید کرد و افزود : باید با استفاده از مشارکت های مردمی و تامین اعتبارات دولتی، در این بخش گام های موثرتری برداشته شود.

وی یادآور شد: تعهدات استان در بحث ساخت و تامین مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران باید مورد توجه مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد تا مشکلات موجود در این بخش رفع شود.‌

هشدار در باره عادی‌سازی کرونایی 

استاندار مازندران همچنین با اشاره به به تغییر وضعیت کرونایی استان از قرمز کرونایی به نارنجی و در برخی مناطق به زرد ، گفت : هرگونه ساده انگاری در این بخش، ضربه های جبران ناپذیری به همراه دارد.

وی با اظهار این که تراکم جمعیتی، گردشگر پذیر بودن و نزدیکی شهرها و روستاهای مازندران کار کنترل شیوع کرونا را در استان نسبت به سایر مناطق کشور مشکل تر کرده است ، افزود برای کنترل بیماری کووید ۱۹، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، کاهش نیروهای اداری شاغل در دستگاه های اجرایی و ممنویت تردد بین شهری همچنان باید مورد توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها