۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 3184
کد خبر: 84195931
منبع: ثبتی نو| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source
۰ نفر

برچسب‌ها

راهنمای ثبت شرکت در ایران

برای داشتن یک کسب و کار مستقل کار سختی را پیش روی ندارید کافی ست که یک شرکت برای خود داشته باشید اما برای ثبت یک شرکت چه اطلاعاتی نیاز داریم

نحوه ثبت شرکت

وب سایت ثبتینو در خصوص چگونگی تاسیس شرکت می گوید: نحوه ثبت شرکت در ابتدای کار به صورت آنلاین می باشد. اما حتما باید به این نکته توجه کنید که هر نوع شرکتی برای شما ممکن است مناسب نباشد.

پس ابتدا کسب و کار خود را بررسی کنید تا از بین انواع شرکت هایی که وجود دارد مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، سپس به نحوه این نوع شرکت دقت کنید تا به بهترین شکل این کار را انجام دهید.

راهنمای ثبت شرکت در ایران

ممکن است این سوال هم برای شما پیش آید که اصلا چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم و مگر بدون ثبت قانونی شرکت نمی توان کار کرد؟ شما اگر شرکت خود را ثبت نکرده باشید، از مزیت های آن هم بی بهره خواهید بود، یعنی نمی توانید کد اقتصادی داشته باشید.

نمی توانید قراردادهای بزرگ و دولتی داشته باشید. قادر به نصب تابلو هم نخواهید بود و... این از رو به شما توصیه می کنیم که برای شروع فعالیت های خود شرکت خود را به ثبت برسانید.

شرایط ثبت انواع شرکت

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب قالب کلی شرکت یا همان نوع شرکت است. نوع شرکت بر روی فعالیت های شما تاثیری مستقیم دارد و به همین به شما توصیه می کنیم که با توجه به شرایطی که دارید اهدافی که برای آینده دنبال می کنید.میزان سرمایه خود.

و...   یک شرکت مناسب را برای خود انتخاب کنید. اگر در این رابطه اطلاعاتی ندارید از مشاوره های تخصصی استفاده کنید.

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت شرکت در واقع همان کاری ست که شما انجام می دهید. به شما توصیه می کنیم که موضوعی را انتخاب کنید که هم در آن تخصص بالایی دارید و هم به آن علاقه مند هستید، تنها در این صورت و با وجود این دو فاکتور در کنار هم مطمئن خواهید بود که موفقیت شما حتمی ست، البته نباید تلاش و پشتکار را هم نادیده گرفت.

انتخاب نام شرکت

برای آن که شرکت خود را به ثبت برسانید به یک نام نیاز دارید. اما چگونه می توانید نام مناسبی را برای شرکت خود انتخاب کنید؟ در ادامه نکاتی که در این زمینه به شما کمک می کند را بیان می کنیم و پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید.

نام انتخابی شما باید با فعالیت شرکتی که دارید متناسب باشد.

نامی را انتخاب کنید که زیبا و جذاب بوده و باعث جذب مشتری شود.

شما مجاز به استفاده از نام شهر و کشورها نیستید.

نمی توانید از نام مشاهیر برای شرکت خود استفاده کنید.

نام انتخابی شما باید منحصر به فرد باشد، یعنی در گذشته آن را انتخاب نکرده باشند، برای این کار می توانید از نام انتخابی خود استعلام بگیرید.

نام انتخابی شما باید در زبان فارسی معنی شده باشد.

مراحل ثبت شرکت

بعد از آن که اطلاعاتی کلی را در رابطه با ثبت یک شرکت بیان کردیم، حال لازم می دانیم که اطلاعاتی هم در رابطه با مراحل این کار ارائه دهیم.

در ابتدا باید موضوع فعالیت های خود را به طور کامل مشخص کنید. در انتخاب این موضوع نهایت دقت خود را به کار بگیرید و شرایط فعلی خود را هم در نظر بگیرید.

در ادامه باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید.

سپس نوبت به انتخاب نام می رسد.

بعد از آن باید مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. لازم به ذکر است که در این مرحله متناسب با موضوع فعالیت شرکت خود ممکن است به مجوزهایی هم نیاز داشته باشید.

در سامانه اداره ثبت اظهارنامه مورد نظر خود را تکمیل کنید.

مدارک را به اداره ثبت ارسال کنید و نتظر نتیجه بررسی ها بمانید.

در صورت تائید درخواست شما، شماره ثبت به شما تعلق می گیرد و باید برای آگهی روزنامه اول و سپس افتتاح حساب آماده شوید.

سپس در مرحله بعد باید برای آگهی روزنامه دوم آماده شوید.

و در نهایت شرکت شما به ثبت رسیده است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

همانطور که می دانید برای انجام هر کاری نیاز به یک سری مدارک خاص دارید و برای ثبت شرکت هم به مدارکی نیاز خواهید داشت. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدارک مورد نیاز برای این کار متناسب با نوع شرکت و همچنین موضوع فعالیت شما متفاوت خواهد بود.

اما باید به این موضوع هم اشاره کنیم که یک سری از مدارک برای همه شرکت ها با هر نوع و موضوع فعالیتی ثابت هستند. به همین دلیل برای اطلاع بیشتر مخاطب ها در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

مدارک شناسایی از اعضای اصلی شرکت

اساسنامه شرکت

اظهارنامه

شرکت نامه

تعیین سهم هر یک از اعضا به طور دقیق

و...

بعد از همه مواردی که در رابطه با ثبت شرکت گفته شد یک نکته نهایی و یک خبر خوشحال کننده را با شما در میان می گذاریم در هر قسمتی به خوبی به این موضوع پی بردید که برای ثبت شرکت به مشاوره های تخصص نیاز است و بدون آن ها احتمال اشتباه  زیاد خواهد بود.

 خبر خوشحال کننده این است که ثبتینو یک شرکت معتبر متخصص و البته با تجربه در این زمینه است و می تواند به شما در روند ثبت کمک بسیاری کند،مشاوره های ثبت شرکت ثبتینو هم رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه ای ندارد پس همین الآن برای ثبت شرکت خود با کارشناس های ثبتینو تماس بگیرید.

منبع: ثبتی نو| ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =