راه‌های ارتباطی روستاهای کردستان بازگشایی شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: با تلاش راهداران تمام راه‌های روستایی که در ۲ روز گذشته بر اثر بارش برف مسدود شده بود، بازگشایی شد.

دانش زندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در روز پنجشنبه راه ارتباطی ۱۸۰ روستای استان به دلیل بارش برف و وجود کولاک، مسدود شده بود، اظهار داشت: عملیات بازگشایی این راه ها تا ظهر امروز ادامه داشت.

وی اضافه کرد: راهداران روز پنجشنبه راه ۱۰۰ آبادی و روز گذشته نیز راه ۷۳ روستا و امروز نیز راه هفت آبادی را بازگشایی کرده‌اند.

زندی اضافه کرد: در این مدت حدود ۳۰۰ راهدار مستقر در راه‌های روستایی و بین شهری با استفاده از حدود ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری حدود ۱۲ هزار کیلومتر عملیات برف روبی انجام داده‌اند که حدود ۹ هزار کیلومتر از این میزان در راه‌های اصلی انجام شده است.

وی گفت: توصیه می‌شود مسافران فعلا از انجام سفرهای غیر ضروری در جاده‌های استان خودداری کنند و در صورت لزوم وضعیت جاده ها را از سامانه ۱۴۱ راهداری از طریق پیام کوتاه، تماس تلفنی، نرم افزار همراه و تارنمای الکترونیکی استعلام کنند.

طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می‌شود اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.

در طرح زمستانی سال گذشته  ۴۷۵ راهدار کردستان به صورت آماده باش و ۲۴ ساعت در خدمت مسافران هستند.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.        

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها