ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نباید به یک یا چند دستگاه خاص محدود شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نباید به یک یا چند دستگاه خاص محدود شود بلکه تلاش در این حوزه یک وظیفه همگانی، شرعی و دینی به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در نشست ستاد هماهنگی و راهبری عفاف و حجاب استان قزوین افزود: با این که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب یک وظیفه همگانی است، اما دستگاه های فرهنگی نظیر صداوسیما، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص رسالت سنگین و وظیفه ویژه تری دارند و باید توجه خود را به این موضوع بیشتر کنند.

این مسوول گفت: مراکز آموزشی به ویژه مدارس و دانشگاه ها نیز که مکانی برای تربیت و پرورش نسل های بعدی و جوان هستند نیز باید به موضوع عفاف و حجاب توجه جدی و ویژه داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با بیان اینکه دستگاه های فرهنگی باید مصادیق و خلاء های موجود در حوزه عفاف و حجاب را تعریف و تبیین کنند،افزود: به عنوان نمونه باید این موضوع تبیین شود که حجاب فقط به پوشش چادر خلاصه نمی شود و رعایت آن نیز فقط مختص بانوان نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: دستگاه های مختلف اجرایی استان قزوین باید به وظایف تعیین شده خود در حوزه عفاف و حجاب که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده و در حکم قانون هستند به خوبی عمل کنند.

حبیبی با تاکید بر رعایت عفاف و حجاب در سطح دستگاه های اجرایی استان قزوین،افزود: پذیرفته نیست که این موضوع در ادارات رعایت نشود چرا که در این صورت مشرف نبودن مدیران و متولیان دستگاه ها را نسبت به وضعیت دستگاه خود نشان می دهد.

این مسوول در ادامه از قزوین به عنوان سرزمینی با پیشینه غنی فرهنگی و دینی یاد کرد و گفت: براساس بررسی های انجام شده، عملکرد استان قزوین در پیشبرد فرهنگ عفاف و حجاب و اجرای برنامه های این حوزه مناسب بوده اما جا دارد تا در این زمینه تلاش بیشتری شود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود از فرهنگ به عنوان زیرساخت همه بخش ها نام برد و با تاکید بر توجه به این بخش مهم،گفت: همه بخش ها از فرهنگ متاثر هستند و همه طرح ها و برنامه ها باید یک پیوست فرهنگی داشته باشند در غیر این صورت کامل نبوده و یا موفق نمی شوند، به عنوان نمونه اگر سد یا نیروگاهی بسازیم اما فرهنگ مصرف صحیح آن را تبیین نکنیم، به موفقیت نمی رسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها