مراکز رشد بستری برای بروز استعداد های داخلی است

تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو گفت:مراکز رشد به‌ عنوان بستری برای تحقق شعار جهش تولید و به منصه ظهور رسیدن استعدادها و تولید داخلی است و باید الگوسازی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا " محمدصادق اولیا" روز شنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای واحدهای فناور مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی پژوهشگاه نیرو افزود: حمایت از تولید داخلی کشور در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد و با این رویکرد که استفاده از توان واحدهای فناور داخلی در ارائه محصولات جدید و فناورانه با هدف دستیابی به جهش تولید با اتکا بر توان و دانش فنی نیروی جوان کشور برنامه ریزی شده است.

وی ضمن اشاره به اقدام های وزارت نیرو در توسعه فناوری‌ها توضیح داد: وزارت نیرو توجه ویژه‌ای به اکوسیستم نوآوری کرده و توانسته مجموعه‌ای از عناصر را ایجاد کند که در بخش فناوری نقش دارند.

معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو، نقش پژوهشگاه نیرو که بیشتر فراهم سازی و تزریق تحقیقات بزرگ در کشور است، یادآور شد و خاطرنشان ساخت : یک تجربه خوبی از زیست بوم و فناوری باز در وزارت نیرو درحال اجراست.

اولیا افزود: پژوهشگاه نیرو با یک نگاه ملی به جامعه نگاه می کند، وظیفه ما این است که با رویکرد الگو سازی،  این الگوها را به سایر صنایع ارائه دهیم ، ما باید ورود شرکت‌های دانش بنیان را به صنعت مهیا سازیم.

وی گفت: اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که تقاضای فناوری و عرضه فناوری جدی گرفته می‌شود و این فرصت بی نظیری را فراهم ساخته بطوری که پژوهشگاه نیرو محل اتصال فناوری با جامعه است.

موتور بدون گیربکس مغناطیس دائم ۹.۶ کیلووات در این مراسم توسط معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو رونمایی شد که این محصول فناورانه‌ شرکت توان گستر ویرا با عنوان به سفارش شرکت موتوژن تبریز طراحی و ساخته‌شده است.

همچنین از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به رپیل گشتاور بسیار پایین زیر یک درصد و بیشینه گشتاور ۸۰۰ نیوتن متر اشاره کرد که برای سیستم محرکه آسانسور بکارگیری می‌شود.

و نیز تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت موتوژن تبریز و شرکت توان گستر ویرا امضا و مبادله شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار اقتصاد