پوستر کنگره ملی تجلیل از ۱۷ هزار بانوی شهید در مازندران رونمایی شد

ساری - ایرن - پوستر نخستین کنگره ملی تجلیل از ۱۷ هزار بانوی شهید کشور روز شنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مازندران رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران روز شنبه در جلسه شوارای اداری استان که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد گفت: این کنگره برای نخستین بار در کشور، ۱۵ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

سمیه قاسمی طوسی همچنین افزود: در قالب برگزاری این کنگره ملی، از مقام شامخ ۲۱ بانوی شهید و ۴۳ بانوی جانباز مازندران نیز تجلیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: با هدف برپایی مطلوب این کنگره، نسبت به تهیه و نصب بنر، انجام تبلیغات محیطی، تهیه، تولید و پخش ویژه برنامه تجلیل از مقام شامخ زن از رادیو و تلویزیون استان اقدام شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از تشکیل ستاد استانی کنگره ملی تجیل از ۱۷ هزار بانوی شهید در مازندران خبرداد و گفت که کارگروه های ویژه نیز با شرح وظایف مشخص در این ارتباط تشکیل شده است.

شورای اداری امروز استان مازندران با حضور معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با محوریت شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بگزار شد که مسائلی همچون امضای تفاهنامه تامین زمین، ساخت مسکن و سامامدهی اشتغال و کارآفرینی برای خانواده شهدا و ایثارگران را نیز به همراه داشت .

مازندران در دوران مبارزات انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، ۳۲ هزار جانباز و مجروح و ۲ هزار و ۸۰۰ آزاده سرافراز تقدیم نظام اسلامی کرده است.

طبق داده های آماری، حدود ۶ هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر مازندران دانشجو و یکهزار و ۲۵۱ نفر نیز دانش‌آموز هستند که از این تعداد ۶۴۲ دانش‌آموز در مدارس شاهد تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها