اقامتگاه باغ خوشنویس مهریز یزد با حضور وزیر میراث فرهنگی افتتاح شد

یزد- ایرنا- اقامتگاه سنتی باغ خوشنویس شهر مهریز یزد روز شنبه در مراسمی با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار این استان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این باغ تاریخی که دارای یک هزار و ۴۰۰ مترمربع وسعت و ۱۲ اتاق و ۳۰ تخت است زمینه اشتغال ۱۰ نفر را فراهم کرده و در محله استهریج در حوزه شهری قرار دارد .

برای راه‌اندازی این اقامتگاه بوم‌گردی ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده که ۱۰ میلیارد ریال آن از محل تسهیلات و بقیه توسط بخش‌خصوصی تامین شده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین افتتاح از بخش‌های مختلف باغ بازدید و از بخش‌خصوصی برای مشارکت در احیا و اجرای اینگونه طرح‌ها قدردانی کرد .

علی اصغر مونسان از باغ جهانی پهلوانپور و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد و به سوالات برخی از از صنعنگران بومی منطقه در خصوص حمایت‌های دولت پاسخ داد .

باغ خوشنویس در محله استهریج در خیابان جمهوری اسلامی و کوچه شهید طبایی  واقع شده و قدمت این بنا متعلق به دوره قاجار است.

مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

افتتاح طرح های گردشگردی ،نشست با تشکل های گردشگردی استان و سفر به شهرستان‌های اردکان و مهریز از جمله برنامه های مونسان در سفر ۲ روزه به یزد است.

استان یزد ۲ هزار و ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی و یکهزار و ۷۲۰ اثر ثبت ملی دارد.

شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی ارزشمندی است.

یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، شهر کار و کاریز و کاهگل، دارالعباده، دارالعلم و دارالعمل، حسینیه ایران، شهر دوچرخه‌ها، شیرینی، شهر قنات، قنوت و قناعت و شهر آتش و آفتاب شناخته می‌شود.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها