۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۷
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84195871
۰ نفر

برچسب‌ها

زیرساخت‌های ورزش در خدمت توسعه ورزش شهروندی است

همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: زیرساخت‌های ورزش این استان در خدمت توسعه و ترویج ورزش شهروندی است.

حمید سیفی روز شنبه در جمع شورای سیاستگذاری ورزش شهروندی همدان اظهار داشت: امروزه تغییر در سبک زندگی با گرایش به آپارتمان نشینی، نبود فضای مناسب برای فعالیت کودکان، پشت میزنشینی، افزایش چاقی و استفاده از الگوی نادرست تغذیه منجر به مشکلات ساختار قامتی و حرکتی در بین مردم شده است.

وی با قدردانی از تلاش شورای سیاستگذاری ورزش شهروندی همدان بیان کرد: در ورزش شهروندی و محلات همدان عملکرد بسیار خوبی را شاهد هستیم و این روند با حمایت همه جانبه دستگاه ورزش با قدرت بیشتری اجرایی می شود.

سیفی افزود: توسعه ورزش شهروندی به طور قطع جامعه را در مسیر شادابی و تندرستی سوق می‌دهد به ویژه اینکه با محوریت سلامت خانواده‌ها انجام می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: در توسعه ورزش شهروندی باید نگاه ویژه به بانوان به خصوص مادران خانه دار داشت تا بتوانیم فضای شاد و پرنشاط را در خانواده‌ها ایجاد کرد.

مسوول ورزش شهروندی همدان نیز گفت: احداث نزدیک به ۲۰ زمین ورزشی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفته و عملیات ساخت آن در قالب طرح کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر در حال اجرا است.

سعید پناه آبادی اظهار داشت: این زمین‌های ورزشی با حمایت کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان و در مناطق چهارگانه شهرداری احداث می‌شود.

وی بیان کرد: احداث این تعداد زمین ورزشی در راستای برخورداری جمعیت مناطق کمتر توسعه یافته از امکانات ورزشی و امکان حضور آحاد مردم به خصوص نوجوانان و جوانان در برنامه‌های ورزشی است.

پناه آبادی اضافه کرد: ساخت این زمین‌ها که دارای چمن مصنوعی است، براساس استانداردهای ورزشی ایجاد می‌شود و امکان فعالیت‌های ورزشی از جمله فوتبال را فراهم می‌سازد.

مسوول ورزش شهروندی همدان بیان کرد: این زمین‌های ورزشی روباز امکان استفاده در بیشتر فصول سال را دارد ضمن اینکه درصدد هستیم تا نسبت به برگزاری مسابقات و دوره‌های آموزشی در این مناطق اقدام کنیم.

دبیر اجرایی ورزش شهروندی همدان نیز گفت: به زودی آیین رونمایی از پرچم ورزش شهروندی همدان با حضور مسوولان استانی و شهری برگزار می‌شود.

مرتضی کوکبی افزود: ورزش شهروندی همدان با بیش از ۵۰ هزار نفر عضو فعال ورزشی و دارا بودن بیش از ۳۰ رشته ورزشی در بخش آقایان و بانوان بزرگترین رویداد ورزشی مردم نهاد در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: ورزش شهروندی همدان در سال ۸۴ و با فوتبال محلات در زمین‌های خاکی فعالیت خود را شروع کرد و با ۴۶۰تیم ورزشی در رشته‌های مختلف و در رده‌های سنی رکورد دار کشور است.

کوکبی با اشاره به اینکه ورزش شهروندی همدان در سال گذشته رتبه سوم کلان شهرهای کشور را کسب کرد، گفت: ساخت ۲۸ مجموعه ورزشی و ۱۹ زمین چمن مصنوعی توسط شهرداری همدان انقلاب عظیمی در توسعه ورزش شهروندی ایجاد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها