۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 84195844
۰ نفر

برچسب‌ها

جدال ۲ طایفه هرمزگانی پس از ۸ سال به صلح ختم شد

بندرعباس- ایرنا- رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: با میانجیگری مسوولان قضایی و معتمدین محلی، منازعه میان ۲ طایفه در توکهور و هشتبندی میناب پس از ۸ سال به صلح و سازش منجر شد.

علی صالحی روز شنبه در خصوص جزییات این پرونده به رسانه‌ها اعلام کرد: سال ۱۳۹۱ بر اثر درگیری بین دو خانواده، قاتل با تیراندازی یک نفر را کشته و دو نفر را زخمی کرد و پس از دستگیری به قصاص محکوم شد.

وی ادامه داد: پس از چند سال تلاش مسئولان دستگاه قضایی هرمزگان، معتمدین محلی و شوراهای حل اختلاف، سرانجام خانواده مقتول در ایام فاطمیه از قصاص قاتل گذشت کردند و رضایت خود را اعلام کردند.

رییس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون این دهمین پرونده قصاص است که در استان هرمزگان به صلح و سازش منجر می‌شود، ادامه داد: به دنبال این صلح و سازش و مصالحه میان دو طایفه در شهر هشتبندی یک زندانی محکوم به قصاص رهایی یافت.

صالحی ابرازداشت:گذشت اولیاء دم در این پرونده را کاری بزرگ و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره معصومین (علیهم السلام) برشمرد و از عموم مردم خواست تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش در سطح جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نگاه ویژه ریاست معزز قوه قضاییه به موضوع بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه و تأکید ایشان در خصوص استفاده از همه ظرفیت های قانونی در فصل خصومت ها و اصلاح بین افراد، دستگاه قضایی استان هرمزگان با جدیت این موضوع را در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها