بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال مددجویی درکردستان پرداخت شد

سنندج - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای مددجویان متقاضی کار زیرپوشش این نهاد در استان پرداخت شده است.

فرشید جهان بین روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در زمینه ایجاد اشتغال برای سه هزار و ۷۶۲ نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد،سه هزار و ۱۸۲ فقره تسهیلات با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال در استان پرداخت شده است که تمام مشاغل ایجاد شده از وضعیت پایدار و مناسب برخوردار بوده و در حال فعالیت هستند.

وی افزود: ازاین میزان ۲۳ درصد مشاغل متعلق به زنان و زنان سرپرست خانوار و ۷۷ درصد متعلق به مردان بوده و ۵۲ درصد اعتبارات در روستاها و ۴۸ درصد در شهرها هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: درکنار اعطای تسهیلات ۲ هزار و ۸۴۸ نفر از مددجویان و یا فرزندان خانواده‎های تحت حمایت، در دوره‌های مهارت آموزی بازار محور شرکت کرده و به سمت ایجاد اشتغال سوق داده شده‎اند.

وی با بیان اینکه ۲۷۳ نفر از مددجویان و یا فرزندان متخصص آنان با معرفی نامه امداد در کارگاهها و موسسات بکار گمارده شده اند، گفت: ۶۶ نفر کارآفرین ماهر و خبره به عنوان راهبر شغلی شناسایی شده‌ ومددجویان فاقد مهارت بازاریابی، به آنان معرفی می‌شوند تا در بخش تولید همکاری داشته باشند.

جهان‌بین یادآور شد: با توجه به شرایط ویژه بازار و مشکلات بوجود آمده بواسطه شیوع ویروس کرونا، در راستای کمک طرحهای آسیب دیده، قریب به یک میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به مجریان طرح‌های اشتغال اعطا شده است.

وی اظهار داشت: همچنین باتوجه به اینکه اجرای طرح اشتغال فقط بخشی از فرآیند اشتغال است، لذا پس از آن نیز اقدامات ویژه ‌ای در راستای پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود وعلاوه بر ایجاد پوشش بیمه‌ای عمر، مانده بدهکار، بیمه تامین اجتماعی، معرفی طرح‌های موفق به نمایشگاه‌ها و غرفه‌های استانی و کشوری، به مدت پنج سال بصورت مستمر و دوره‌ای توسط کارشناسان فنی اشتغال بازدید می‌شوند و در صورت بروز مشکلات و لغزش ها، حمایت شده و راه حل‌هایی جهت احیای طرح ارائه می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اضافه کرد: این نظارت‌ها توسط سامانه نظارت هوشمند که توسط نیروهای جوان استان طراحی و پیاده سازی شده است انجام می شود، ضمن اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ هزار و ۲۶۰ بازدید از ۱۲ هزار و ۵۶۰ طرح تحت نظارت انجام شده است.

درحال حاضر۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار در قالب ۱۵۳ هزار نفر در سطح استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، که ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =