صالحی امیری: اسکواش‌بازان بدون دغدغه در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک در بازدید از اردو تیم جوانان اسکواش گفت: اسکواش بازان در سال ۱۴۰۰ بدون نگرانی در مسابقات مهم بین‌المللی شرکت کنند و دیگر دغدغه تجهیزات هم نداشته باشند.

به گزارش ایرنا، اردو آماده سازی تیم اسکواش جوانان ایران در مرکز ملی تیم‌های ملی انقلاب در حال برگزاری است و امروز(شنبه) سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران از این اردو بازدید و با بازیکنان و کادرفنی به گفت و گو پرداخت.

رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت که از اسکواش‌بازان حمایت و خواسته‌های آنان را برآورده می‌کند. 

همچنین صالحی امیری در این دیدار  گفت: اسکواش‌بازان  در سال ۱۴۰۰ بدون نگرانی در مسابقات مهم بین‌المللی  شرکت کنند و دیگر دغدغه تجهیزات هم نداشته باشند.

«سید رضا صالحی‌امیری» اظهار داشت: واقعیت این است که ما با حضور در فدراسیون‌ها، آگاهی و درک بیشتری از مسائل و مشکلات آن‌ها پیدا می‌کنیم. سیاست ما و همکارانمان در کمیته ملی المپیک این است که حداقل هفته‌ای در دو یا سه فدراسیون حضور پیدا کرده و از نزدیک مسائل آن‌ها را دنبال کنیم.

وی ادامه داد: برنامه ما این است که در یک چارچوب معین بتوانیم به فدراسیون‌ها کمک کنیم. حمایت هم مادی، هم معنوی و هم دیپلماسی است. اسکواش رشته‌ای جذاب است که در حال حاضر ۱۵ هزار نفر دنبال‌کننده در کشور دارد.

رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: اردوی تیم ملی اسکواش نیز برگزار شده و اعضای آن در اینجا حضور داشتند که شامل هشت ورزشکار مرد و هشت ورزشکار زن در دو رده سنی هستند. 

صالحی‌امیری افزود: این رشته مانند سایر رشته‌ها در تحریم دچار یک رکود شد اما رییس این فدراسیون با انگیزه و جدی است و با همه سختی‌ها اردوی تیم ملی را برگزار کرد. ما در گذشته جایگاه‌ها بسیار خوبی در رده‌بندی این رشته داشتیم و برخی اوقات در رده‌های دو و یا سه آسیا نیز قرار داشتیم. به نظر من می‌توان به جایگاه قبلی بازگشت. ما می‌توانیم دوباره با قدرت‌های آسیایی مانند مالزی، قطر و پاکستان رقابت کنیم. 

وی عنوان کرد: اسکواش بازیکنان جوان و نوجوان بسیار با انگیزه‌ای دارد. فدراسیون از ما حمایت و تجهیزات می‌خواست و ما نیز تعهد دادیم که آن‌ها را فراهم کنیم. انگیزه اصلی اسکواش کش.رمان اعزام به رقابت‌های بین‌المللی آسیایی است. قرار شد ما این موضوع را دنبال کنیم تا شرایط اردوهای خارجی فراهم شود. این رشته نیاز به حمایت مالی دارد و این موضوع وظیفه ما است. 

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: برداشت من این است که اسکواش آینده درخشانی دارد. این رشته در ایران رو به جلو و در مسیر جهش قرار دارد. کرونا یک شوک و وقفه‌ای در این رشته ایجاد کرد اما موتور اسکواش دوباره روشن شد. حضور ما این پیام را داشت که این رشته دغدغه حمایتی نداشته باشد. هم ما و هم وزارت ورزش از لحاظ مادی، معنوی و دیپلمتیک از اسکواش حمایت خواهیم کرد.

صالحی‌امیری، اذعان داشت: قرار شد «پیمان فخری» رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی مقداری تجهیزات خریداری کرده و در اختیار اسکواش بگذارد. در اردوی بعدی که ما حاضر می‌شویم، می‌توانیم ارزیابی دقیق‌تری از این موضوع داشته باشیم.

وی اضافه کرد: با «مسعود سلیمانی» رییس فدراسیون اسکواش صحبت داشتم. به نظر من راه گسترش این رشته اجتماعی کردن آن است. این رشته باید در فضای پارک‌ها، اماکن عمومی، مدارس، دانشگاه و در محیط‌های مختلف وجود داشته باشد. اسکواش به یک فضای محدود و امکانات حداقلی نیاز دارد که می‌شود آن را به راحتی فعال کرد. سیاست فدراسیون هم همین است.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: هر رشته‌ای که به مدارس و دانشگاه‌ها نفوذ پیدا کند، خود به خود گسترش حداکثری پیدا می‌کند. در حال حاضر نیز برخی دانشگاه‌ها امکانات اسکواش را دارند.

صالحی‌امیری اظهار داشت: یکی از برنامه‌های جدی ما همکاری دائمی با آموزش و پرورش است. ما تقریبا هفته‌ای نیست که با آن‌ها جلسه مشترک نداشته باشیم. من معتقدم که ورزش ایران نقطه آغازش آموزش و پرورش است. استعدادها باید در آنجا شناسایی شده و رشد پیدا کند. طرحی در کمیته ملی المپیک شروع کردیم به نام امیدها که استعدادها از دانش آموزان دبیرستانی شناسایی می‌شوند و در یک فرایند آموزشی فشرده در آکادمی، برای المپیک جوانان بعدی و بعد از آن در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس و ۲۰۲۸ لس‌آنجلس از آن‌ها استفاده خواهد شد.

وی در پاین بیان داشت: ما در مجموع با آموزش و پرورش در یک همکاری فشرده قرار داریم و مهم‌ترین بستر برای رشد و شکوفایی در همه رشته‌ها، آموزش پرورش است.  

اردو آماده سازی تیم اسکواش جوانان ایران در مرکز ملی تیم‌های ملی در باشگاه انقلاب در حال برگزاری است و امروز (شنبه) سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران از این اردو بازدید و با بازیکنان و کادرفنی به گفت و گو پرداخت.

مسعود سلیمانی رییس فدراسیون اسکواش نیز در این نشست ضمن تشکر از حمایت‌های همیشگی صالحی امیری اعلام کرد که حضور او در اردو تیم ملی انگیزه زیادی را  برای بازیکنان ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین ضمن قدردانی از مساعدت‌های رییس کمیته ملی المپیک اعلام کرد که قطعا با حمایت‌های او شاهد پیشرفت بیشتر اسکواش ایران خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

سرخط اخبار ورزش