مدیران از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات طرح‌های اقتصادی استفاده کنند

بوشهر-ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: مدیران این شهرستان باید از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات طرح‌های اقتصادی استفاده کنند که تا پایان سال طرح‌های در دست اجرا تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

عبدالله نادری روز شنبه در نشست  ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی افزود: در ایام الله دهه مبارک فجر چندین طرح اقتصادی و اشتغال زایی در این شهرستان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود که نقشی بسیارمهم در توسعه این شهرستان خواهد داشت.

وی افزود: بیشتر طرح‌های اشتغال زا در زمنیه کشاورزی، توسعه گلخانه‌ها و واحدهای صنعتی کوچک و صنایع دستی است که در دهه فجر افتتاح می‌شوند.‌

نادری به موانع پیش رو برای توسعه طرح‌های گلخانه‌ای در دشتی اشاره کرد و افزود: باید افراد را تشویق کنیم تا زمینه اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در این شهرستان افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی دشتی گفت: در زمان حاضر شهرستان دشتی  دارای ۱۴۶ واحد گلخانه به مساحت ۱۵۰ هکتار است که در سال گذشته رتبه نخست استان بوشهر در زمینه توسعه کشت گلخانه‌ای را کسب کرده‌است.

شیر علی بهادری افزود: از پارسال تاکنون  ۴۵ هکتار از اراضی شهرستان دشتی  با اعتبار ۱۱۵ میلیارد تومان زیر کشت گلخانه‌ای رفته و زمنیه اشتغال ۴۸۰ نفر به صورت مستقیم فراهم کرده‌است.‌

وی اضافه کرد: سالاانه ۹۰۰ میلیون قطعه نشا در گلخانه‌های کشاورزی دشتی تولید می‌شود که ضمن تامین نیاز اراضی کشاورزی استان بوشهر به استان‌های همجوار نیز عرضه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها