بیش از ۶ هزار راننده در خوزستان تسهیلات کرونا دریافت کردند

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: ۶ هزار و ۶۹۹ راننده حمل و نقل عمومی بخش مسافربری استان خوزستان موفق به دریافت تسهیلات کرونایی شدند.

غلامعباس بهرامی‌نیا شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای مصوبات ستاد ملی کرونا و مقابله با ویروس کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده به واسطه شیوع این ویروس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا فراهم نمود.  

وی افزود: بر اساس فرآیند تعریف شده برای دریافت تسهیلات کرونا  ۱۲ هزار و ۴۴۰  راننده در خوزستان مشمول دریافت این تسهیلات تایید شدند که تاکنون ۵۴ درصد آنها موفق به اخذ تسهیلات شدند.    
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: در این راستا تعداد ۴۹ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافربری فعال استان برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که تاکنون تسهیلات کرونا به ۲۲ شرکت پرداخت شد.
بهرامی نیا گفت: این تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای بنگاه‌های حمل و نقل مسافربری خسارت دیده به ازای هر نفر شاغل و ۶۰ میلیون ریال برای هر نفر راننده فعال بیمه شده با سود ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا ۳۹ شرکت مسافری حمل و نقل در خوزستان فعال هستند که با شیوع ویروس کرونا ۶ شرکت غیر فعال و تعطیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها