صالحی امیری:  انتخابات بدون رقابت شفاف بی‌معنی است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک بار دیگر با صراحت اعلام کرد که این نهاد ورزشی تاکنون هیچ دخالتی در انتخابات فدراسیون از جمله فوتبال نداشته و ندارد و انتخابات بدون رقابت شفاف بی معنی است.

به گزارش ایرنا، سیدرضا صالحی‌امیری این اظهارات را در پاسخ به برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در گفت و گو با رادیو تهران گفت: راهبرد کمیته ملی المپیک با  وزارت ورزش همسان است.

وی ادامه داد: انتخابات به مفهوم رقابت و حضور حداکثری همه کسانی است که علاقه‌مند به فوتبال هستند و اگر قرار باشد فوتبال در این کشور بدرخشد، باید زمینه رقابت را برای کسب کرسی‌های فوتبال فراهم کنیم.

رییس ان.او.سی می گوید: فوتبال بخشی از زندگی اجتماعی، اوقات فراغت و نشاط مردم است و فدراسیون فوتبال باید شفافیت لازم را در خود ایجاد کند تا هیچ ابهام و ذهنیتی در جامعه به وجود نیاید. رقابتی شدن و شفافیت جزو مطالبات جامعه از تیم برگزارکننده انتخابات است. ما این درخواست را مطرح کردیم و تکرار می‌کنیم که انتخابات بدون رقابتی شفاف بی‌معنی است و انتخاباتی بدون کمترین حاشیه و شائبه، مورد انتظار همه است.

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال ۱۰ اسفندماه امسال برگزار می شود.

صالحی امیری در بخش دیگری درباره وضعیت مبهم المپیک توکیو اظهار داشت: متاسفانه فضای رسانه‌ای با فضایی که در آن قرار داریم، متفاوت است. ما با کمیته بین‌المللی المپیک و ستاد اعزام به المپیک توکیو در ارتباط هستیم و حتی در پی خبر لغو بازی‌ها توسط ژاپنی‌ها و تکذیب آن نشستی با سفیر ژاپن در تهران داشتم که وی از قول نخست‌وزیر و مقامات ارشد این کشور گفت المپیک حتماً برگزار می‌شود.  

وی با بیان اینکه سه فرضیه برای برگزاری المپیک پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: خوشبختانه از دو فرضیه عبور کردیم و المپیک با فرضیه سوم برگزار خواهد شد. یک فرضیه، قرمز بودن شرایط است که ورزشکاران دو هفته قرنطینه می‌شوند و سپس با تست‌های PCR مسابقه می‌دهند. بازی‌ها در این شرایط با پخش تلویزیونی و بدون تماشاگر برگزار می‌شود. حالت دوم وضعیت زرد یا نارنجی بود که به معنی حضور تماشاگران به‌صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ورزشکاران با قرنطینه لازم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک که با برنامه «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، خاطرنشان کرد: حالت سوم، واکسیناسیون همه قهرمانان توسط کمیته بین‌المللی المپیک، حضور بی‌دغدغه ورزشکاران و افرادی است که واکسن زده‌اند و امکان حضور تماشاگر را هم دارد. اکنون در وضعیت سوم هستیم. همه در حال گرفتن واکسن هستند و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) متعهد شده به همه ورزشکاران در ۲۰۶ کشور برای شرکت در المپیک، واکسن را برساند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =