۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۲
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84195727
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار سمنان: روند افزایشی کرونا هشداردهنده است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به وضعیت باثبات استان از نظر شیوع کرونا گفت: تعداد شهروندان مبتلا به کرونا در استان در روزهای اخیر رو به افزایش است که باعث نگرانی و هشداردهنده برای رعایت بیشتر نکات بهداشتی است.

به گزارش ایرنا، استاندار سمنان روز شنبه در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونا در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: تعداد بیماران سرپایی و بستری مربوط به کووید۱۹ در چند روز گذشته در مراکز درمانی استان سمنان در حال افزایش است و اگر این روند افزایشی ادامه یابد، می‌تواند نشانه خیز بعدی کرونا در استان باشد.

وی افزود: در حال حاضر سه شهرستان سرخه، میامی و آرادان در استان سمنان از نظر رنگ بندی کرونایی در وضعیت آبی و پنج شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

استاندار سمنان با ابراز نگرانی از احتمال خیز چهارم ویروس کرونا در استان سمنان ادامه داد: تمام شهروندان باید خود را موظف به رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی بدانند.

وی تاکید کرد: رنگ‌بندی جدید کرونایی در شهرستان‌های استان گواه بر وضعیت بهتر استان نسبت به گذشته است، اما همچنان محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح برقرار است.

آشناگر بیان کرد: به همکاری و همدلی مردم فهیم استان سمنان برای کنترل شیوع ویروس کرونا نیاز است و هرگونه تجمع غیرعادی ممنوع است و برگزارکنندگان جلسات و آیین ها لازم است با علوم پزشکی هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند و شیوه نامه‌های بهداشتی را سختگیرانه رعایت کنند تا وضعیت استان رو به بهبود باشد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۸۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا از ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه (دوم تا سوم بهمن ماه) تعداد جانباختگان این بیماری در کشور به ۵۷ هزار و ۲۲۵ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: در۲۴ ساعت گذشته تا ظهر سوم بهمن ماه ۱۳۹۹ براساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶  هزار و  ۳۰۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و  ۵۸۹ نفر در مراکز درمانی بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۶۰ هزار و ۸۵۲  نفر رسید.

وی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و  ۱۵۱ هزار و  ۶۷۶نفر از بیماران نیز بهبود یافته اند. همچنین  ۴ هزار و ۱۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ به دلیل شرایط نامناسب بالینی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =