رانندگان در محور رودبار جنوب _ایرانشهر با احتیاط تردد کنند

جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان از کاهش دید رانندگان در محور رودبار جنوب به ایرانشهر خبر داد و گفت: رانندگان در این محور با احتیاط بیشتر تردد کنند.

مسعود جمیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پدیده طوفان شن در محور زهکلوت به ایرانشهر وجود دارد لذا رانندگان نکات ایمنی رانندگی را رعایت کنند.

وی از کاهش دید افقی زیر ۱۰۰ متر در محور رودبار جنوب به ایرانشهر خبر داد و بر رعایت جوانب احتیاط تاکید کرد.

مدیرکل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان با بیان اینکه تردد در تمامی محورهای ارتباطی این منطقه جریان دارد، از حضور راهداران در تمامی محورها بویژه محور رودبار جنوب به ایرانشهر خبر داد.

وی با بیان اینکه رانندگان قبل از حرکت در مسیر رودبار جنوب به ایرانشهر چراغ های خود را تست کنند، گفت: با توجه به نیاز روشن کردن چراغ های وسیله نقلیه در گرد و غبار به برای دید دیگر وسایل نقلیه، رانندگان قبل از خروج از حوزه جنوب کرمان به سمت استان سیستان و بلوچستان باید چراغ های خودروی نقلیه خود را کنترل کنند.

وی ادامه داد: در صورت معیوب بودن چراغ ها رانندگان نسبت به رفع عیب اقدام کنند.

جمیلی از آماده باش نیروهای راهداری و گشت های راهداری به دنبال بروز پدیده گرد و غبار و احتمال کاهش دید بیشتر در محورهای جنوب کرمان خبر داد 

وی گفت: مردم و کاربران جاده ای در صورت مشاهده هر گونه مشکل جاده ای مانند ورود شن های روان به محور اصلی راه و اشیای مزاحم تردد مراتب را به شماره ۱۴۱مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان اطلاع دهند.

جنوب استان کرمان یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها