۴۰ قطعه تاکسیدرمی پرنده در بجنورد کشف شد 

بجنورد- ایرنا- مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد گفت: ۴۰ قطعه تاکسیدرمی پرنده از منزل یک شکارچی متخلف در این شهر  کشف و ضبط شد. 

محمد خالقی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرونده این فرد متخلف و تاکسیدرمی های ضبط شده به مراجع قضایی تحویل داده شده و در دست بررسی است. 

وی افزود: این فرد هنوز مجوزی برای فعالیت خود ارائه نداده است.

وی با بیان اینکه این فرد مدعی است که در منزل نسبت به ایجاد تاکسیدرمی اقدام می کند گفت: این نخستین بار در استان است که فرد با مهارت ساخت تاکسیدرمی شناسایی شده است.

مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد گفت: راه اندازی کارگاه و یا ساخت تاکسیدرمی نیاز به مجوز دارد اما این فرد هنوز مجوز را ارائه نداده است.

خالقی خاطرنشان کرد: در استان ظرفیت برای ساخت تاکسیدرمی وجود ندارد از این رو برخی حیوانات که در اثر حادثه، قابلیت تاکسیدرمی دارند به تهران ارسال می شوند. 

وی گفت: پیش از این گرگ و یا فلامینگو که در حادثه تلف شده بودند و قابلیت تاکسیدرمی  داشتند، به تهران ارسال شد و اکنون این تاکسیدرمی ها به استان تحویل داده شده است. 

مدیر حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد افزود: در صورت وجود کارگاه دارای مجوز برای تاکسیدرمی می توان از این ظرفیت در داخل استان استفاده کرد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha