رییس پارلمان تونس و وزیر خارجه یمن انفجارهای بغداد را محکوم کردند

تهران-ایرنا- رییس پارلمان تونس و وزیر امور خارجه یمن انفجارهای روز پنجشنبه بغداد را که ۳۲ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشت، محکوم کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از یونیوز، انفجارهای انتحاری روز پنجشنبه که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، با موج محکومیت‌های داخلی و بین المللی روبرو شد.

در همین ارتباط، «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس امروز ضمن دیدار با سفیر عراق در تونس، وقوع دو انفجار تروریستی بغداد را محکوم کرد.

«هشام شرف عبدالله» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن هم با ارسال پیامی به «فواد حسین» همتای عراقی خود، انفجار تروریستی در بغداد را محکوم کرد.

شرف عبدالله در پیام خود آورده است که دشمنان ملت عراق با این انفجارها به دنبال ایجاد هرج و مرج، خرابکاری و بی‌ثبات کردن این کشور برای اجرای طرح‌هایی است که تنها مختص عراق نیست بلکه بیشتر کشورهای منطقه به ویژه محور مقاومت را دربرمی‌گیرد.

وی همتایان خود در کشورهای عربی به ویژه محور مقاومت را به تقویت همکاری در چارچوب برنامه مقاومت در برابر تروریسم فرامرزی، تبادل اطلاعات و تدارک نیروهایی متخصص جهت جلوگیری از وقوع عملیات‌های تروریستی و خنثی‌سازی این عملیات‌ها فراخواند.

میدان الطیران در مرکز شهر بغداد روز پنجشنبه شاهد دو حمله انتحاری با استفاده از کمربند انفجاری بود که به کشته شدن ۳۲ عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر شد.

دفتر ریاست پارلمان تونس اعلام کرد که سفیر عراق در دیدار با الغنوشی، دعوتنامه‌ای برای سفر به بغداد تحویل او داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =