کتائب حزب الله عراق: داعش اهرم بن سلمان و بن زاید است

بغداد – ایرنا - «ابو علی العسکری» مسئول امنیتی کتائب حزب‌الله عراق گروه تروریستی داعش را اهرم «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی و «محمد بن زاید» ولیعهد امارات توصیف کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی «العهد» عراق، «ابو علی العسکری» مسئول امنیتی کتائب حزب الله عراق در توئیتی برخی طرف های دولتی در عراق را متهم کرد و نوشت: همگان می دانند که داعشی ها تنها اهرم هایی در دستان بن سلمان و اولاد زاید هستند و همدستی برخی طرف های دولتی با آنها، تشویقشان می کند که به جنایت های خود در عراق ادامه دهند.
وی همچنین نخست وزیر عراق را در زمینه انفجارهای روز پنجشنبه این کشور مسئول دانست.
پیش از این نیز «محمد محیی» سخنگوی «کتائب حزب الله» عراق گفته بود که انفجارهای روز پنجشنبه بغداد با محور شرارت آمریکایی – صهیونیستی – سعودی در ارتباط است که از باندهای داعش و گروه‌های تکفیری حمایت می‌کنند.
وی افزوده بود که این انفجارها در چارچوب تلاش برای اجرای مقاصد آمریکا در منطقه و تلاش برای باقی نگه داشتن نیروهای آمریکایی در عراق به بهانه‌های امنیتی صورت گرفته است.

سخنگوی کتائب حزب الله عراق تصریح کرده بود که انتقال نبرد به داخل عراق هدف عربستان در چارچوب طرح سازش آمریکایی موسوم به "نقشه راه" به منظور پیشبرد روند عادی سازی با رژیم صهیونیستی است.
میدان الطیران در مرکز شهر بغداد روز پنجشنبه شاهد دو حمله انتحاری با استفاده از کمربند انفجاری بود که به کشته شدن ۳۲ عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر شد.
این انفجارهای انتحاری با موج محکومیت‌های داخلی و بین المللی روبرو شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =