۱۸۲ پروژه عمرانی ره‌آورد دولت برای مردم مینودشت در دهه فجر

گنبدکاووس - ایرنا - هرساله به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه‌های مختلف عمرانی، تولیدی، خدماتی و اشتغال‌زا باهدف افزایش رفاه حال مردم توسط دولت و کارگزاران آن در سراسر کشور به بهره‌برداری و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود که امسال سهم مردم مینودشت بهره‌مندی از ۱۸۲ پروژه است.

فرماندار مینودشت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها که برای عملیات اجرایی آن ۹۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار از منابع ملی و استانی هزینه شده است، ۲۳۷ فرصت شغلی به صورت مستقیم برای جویندگان کار در مینودشت ایجاد می‌شود.

سیدابوالفضل حسینی نیا همچنین از آغاز عملیات ساخت ۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی دیگر با ۱۵۱ میلیارد ریال اعتبار در ایام دهه فجر خبر داد و افزود: در مجموع هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۰۹ پروژه‌، دهه فجر امسال مینودشت هزینه شده که در مقایسه با ۶۴۵ میلیارد ریال اعتبار سال گذشته، ۵۷ درصد بیشتر است.

وی، لایروبی و مرمت قنوات، توسعه باغات و اراضی شیب دار، افتتاح ۲۴ مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، افزایش ظرفیت انتقال و توسعه اینترنت پرسرعت، اصلاح خط انتقال درحوزه آب و فاضلاب، افتتاح پل و المان شهدای گمنام شهر مینودشت و دیوار حفاظتی رودخانه چهل چای را از مهمترین پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و کلنگ زنی مینودشت در دهه فجر امسال برشمرد.

فرماندار مینودشت اضافه کرد: در حوزه پروژه‌های اشتغالزایی، ۲۴ طرح شامل هتل، اقامتگاه بوم گردی، مجتمع گردشگری، سفره‌خانه سنتی و خانه مسافر با اشتغال ۱۶۱ نفر و هشت طرح شامل سیستم آبیاری تحت فشار، خط انتقال آب با لوله، ایجاد گلخانه و خط اعتباری مکانیزاسیون با اشتغال ۳۴ نفر در بخش جهادکشاورزی، دهه فجر افتتاح می‌شود.

حسینی نیا ادامه داد: با همکاری صندوق کارآفرینی امید ۳۱ طرح مشاغل خانگی شامل "خیاطی، گلخانه در مقیاس کوچک، دامداری، چرم‌دوزی، پرورش زنبور عسل، تولید انواع ترشی، کاشت توتون، گیاهان دارویی و بسته بندی آجیل و خشک‌بار" با اشتغالزایی ۴۲ نفر در مینودشت آماده افتتاح است.

وی گفت: بیشتر جمعیت شهرستان ۸۰ هزار نفر مینودشت از مزایای پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها