احتمال افزایش بستری های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند نزولی تعداد بستری ها و ترخیصی های بیماران کرونایی در استان به روند ثابت (از کاهشی به سینوسی) تغییر یافته که با این روند احتمال افزایش بستری ها در استان وجود دارد.

پرویز یزدان پناه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفته گذشته ۲۷ بیمار بستری کرونایی در استان وجود داشته که این آمار هم اینک به ۲۹ مورد بستری رسیده است.

وی افزود: هم اکنون ۱۰۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۲ بیمار کرونایی قطعی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۵ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند و بر اساس آخرین آمار هیچ بیمار کرونایی زیر دستگاه نداریم.

یزدان پناه تاکید کرد: ۲۲۹۱۲ نفر بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته گزارش شده است.

وی ادامه داد: میزان بروز بیماری کرونا در استان ۳۵.۹ درصد و در کشور حدود 16 درصد و میزان کشندگی بیماری در استان ۴.۳ و در کشور ۱.۶ است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بیشترین میزان شیوع در استان در لنده، باشت و کمترین میزان شیوع در دنا ثبت شده است.

یزدان پناه افزود: از ۷۵۵ نمونه گرفته شده در این استان روز گذشته ۷۵ مورد (۱۳ درصد موارد) مثبت گزارش شد.

وی عنوان کرد: بر اثر عادی انگاری ها برگزاری تجمع های سیاسی، خانوادگی، مراسمات تشییع و تدفین و .... در استان بسیار زیاد شده است و بدون شک زمینه ساز خیز دوباره کرونا خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مسافرت به سمت شهرهای گرمسیری استان افزایش یافته است و این مهم نگران کننده است.

وی عنوان کرد: برای پیشگیری از خیز دوباره کرونا بهترین روش، توجه به راه های پیشگیری از جمله رعایت فاصله گذاری، شرکت نکردن در مراسم و تجمعات بویژه تجمعات خانوادگی، زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط های عمومی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها