رهاسازی زباله‌های پلاستیکی فشار بر گلوی طبیعت است

زنجان - ایرنا - نماینده گروه "اسپه" دوستداران محیط زیست در زنجان گفت: بطری‌های پلاستیکی، نقش بسیار زیادی در تخریب محیط زیست دارند بر همین اساس تفکیک نکردن مناسب زباله های پلاستیکی، فشار بر گلوی زیبای طبیعت است.

سمیه نسیمی نژاد، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: زمین زیبا با کارهای نکرده و انجام نداده ما در حال مرگ بوده و سالهاست که منتتظر نوازش و مهربانی است و با همه شکوه و عظمت نیاز به کمک و مهربانی دارد.

وی با بیان اینکه طبیعت در اختیار مااست نه در مالکیت ما و یادمان باشد در مرکز جهان نیستیم بلکه جزئی از این جهان هستیم، اظهار داشت: ما فقط مصرف کننده و آلوده کننده نیستیم و با ایجاد پلاستیک بیشتر و عدم تفکیک مناسب آنها در حقیقت گلوی طبیعت زیبا را فشرده و لحظه به لحظه زمین را به مرگ نزدیکتر می کنیم.

نسیمی نژاد با اشاره به اینکه یکی از راه های کمک به زمین و طبیعت، کم کردن آلودگی ها و تفکیک درست زباله های غیر بازیافتی از بازیافتی ها است، افزود: متاسفانه فرصت زیادی باقی نمانده اگر برای نجات طبیعت اقدامی نکنیم باید منتظر پیامدهای وحشتناک آن باشیم.

نماینده گروه اسپه در زنجان با تاکید بر اینکه مهربانی با طبیعت مهربانی با خداوند قادر و متعال است، گفت: کسانیکه نگران وضعیت حال زمین هستند و قصد دارند در آخرین نفس های طبیعت تماشاگر نباشند لازم است برای احیای طبیعت تلاش کنند.

نسیمی نژاد افزود: گروه اسپه به اجرای طرحی با عنوان اکوبریک "ecobrick" اقدام کرده است که در این طرح بطری های پلاستیکی پس از استفاده با زباله های تجزیه ناپذیر و خشک پُر شده و به قدری فشرده می شوند که به سفتی آجر می رسند و از این آجرهای پلاستیکی می توان در ساخت و ساز در مناطقی که دارای اولویت هستند استفاده کرد.

وی با بیان اینکه افراد می توانند بطری های پلاستیکی استفاده شده را جمع آوری و به نماینده گروه اسپه در هر استان تحویل دهند، اظهار داشت: گروه اسپه، در هر شهر نماینده ای جهت دریافت و راهنمایی طریقه ساخت اکوبریک تعیین کرده است تا این طرح در سراسر کشور به نحو مطلوب اجرا شود.

نسیمی نژاد گفت: علاقه مندان برای شرکت در این طرح می توانند از طریق لینک گروه زنجان https:/chat.whatsapp.com/GNCQYUP۲۹TF۴۲۸McoMFG۶ اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها