صنعت‌نفت آبادان - سپاهان اصفهان، تقابل زردهای طلایی لیگ

آبادان - ایرنا - تیم‌های فوتبال زردپوشان صنعت‌نفت آبادان و سپاهان اصفهان در دیداری حساس، جذاب و غیرقابل پیش‌بینی از هفته دوازدهم لیگ برتر جام خلیج‌فارس در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم می‌روند.

به گزارش ایرنا، هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال روز دوشنبه هفته جاری با سه دیدار پیگیری می‌شود که در دیداری حساس‌، صنعت‌نفت آبادان میزبان سپاهان اصفهان خواهد بود.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در نیم فصل اول یکی از تیم‌های شگفتی ساز رقابت‌های لیگ برتر به شمار می‌رود و با وجود مشکلات مالی و دیر آغاز شدن تمرینات با هدایت سیدسیروس پورموسوی به یکی از مدعیان کسب سهمیه آسیا و قهرمانی لیگ تبدیل شد.

شاگردان پورموسوی که در ۱۱ هفته گذشته لیگ برتر بر خلاف انتظار توانستند بین تیم‌های بالای جدول قرار بگیرند با پیروزی بر سپاهان یکی از مدعیان قهرمانی این شانس را دارند که با توقف استقلال برابر سایپا به تنهایی در صدر جدول لیگ قرار گیرند.

نفتی‌های آبادان با ادامه روند نتایج مطلوب خود در لیگ برتر در حالی به دیدار سپاهان اصفهان می‌رود که این تیم رقیب مدعی جدی قهرمانی است و در چند هفته اخیر با کسب نتایج مطلوب به رده سوم جدول لیگ برتر صعود کرده است.

هر ۲ تیم شانس قهرمانی در نیم فصل اول لیگ برتر را دارند و با پیروزی در این دیدار و در صورت لغزش استقلال و حتی تراکتورسازی این امکان را به دست می‌آورند. نفتی‌ها که این دیدار آخرین دیدار بسیار سخت آنها در نیم فصل اول لیگ برتر است می‌دانند با پیروزی در این دیدار می‌توانند به آینده امیدوار باشند.

برزیلی‌های فوتبال ایران غیر از تیم استقلال که صدرنشین فعلی لیگ برتر است تیم‌های تراکتور، سپاهان، پیکان و پرسپولیس را در جدول مسابقات در نزدیکی خود احساس می‌کنند راهی جز پیروزی برابر سپاهان اصفهان ندارند و می‌دانند با از دست دادن امتیاز در این بازی شانس صدرنشینی را از دست خواهند داد.

دیدارهای صنعت‌نفت آبادان و سپاهان همواره دیدارهای جذابی بوده و با توجه به موقعیت ۲ تیم در جدول حساسیت این دیدار بسیار بالاست و تیم پیروز شانس قهرمانی و یا کسب سهمیه آسیا برای  آن افزایش خواهد یافت.

سپاهان اصفهان نیز  با کسب پیروزی های متوالی برابر حریفان خود را به رده سوم جدول لیگ برتر رساند و برای تداوم روند مطلوب اخیر خود کار سختی برابر صنعت‌نفت در آبادان پیش‌رو دارد زیرا نفتی‌ها برای ماندن در کورس قهرمانی و صدر جدول نیاز به پیروزی دارند.

نفتی ها امسال درخشان ترین فصل تاریخ فوتبال خود را سپری می کنند و سپاهان با علم بر این موضوع به آبادان خواهد آمد و می داند حریفش در خانه تیمی بسیار خطرناک و سرشار از انگیزه است.

نقطه قوت ۲ تیم به خط میانی و وجود هافبک‌های میانی باتجربه است جایی که نفتی‌ها با بودن طالب ریکانی و حکیم نصاری برابر حریفانش وزنه را به سود زردپوشان آبادانی سنگین‌تر کرده، در آن سوی میدان هم سپاهان با حضور مهدی کیانی و امید نورافکن بازیکنان آماده این روزهای سپاهان کمربند میانی خود را محکم کرده است.

اما امید مربیان صنعت‌نفت و سپاهان به قدرت گلزنی مهاجمان خود است، جایی که رضا خالقی‌فر و استنلی کیروش حضور دارند، ۲ مهاجمی که روی هوا و زمین خطرناک هستند و برای تمامی خط‌های دفاعی به کابوس تبدیل شده‌اند، خالقی‌فر که این فصل در صنعت نفت احیا شده برای خط دفاعی مستحکم سپاهانی‌ها خطرآفرین خواهد بود.

صنعت نفت آبادان با ۶ برد، سه تساوی و ۲ باخت و با ۲۱ امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب هفتمین پیروزی این فصل خود است تا بیشتر از گذشته به صدر جدول نزدیک شود.

در آن سوی میدان نیز سپاهان اصفهان با پنج برد، چهار تساوی و ۲ باخت در رده سوم جدول رده‌بندی جای گرفته و به دنبال کسب ششمین پیروزی فصل است تا اختلاف خود با صدرنشین جدول را کاهش دهد.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که شرایط برای ۲ تیم در بازی هفته گذشته یکسان بود؛ تیم صنعت‌نفت در بازی گذشته برابر میزبانش نساجی مازندران به برتری رسید و در آن سوی میدان نیز تیم سپاهان برابر میهمانش پیکان تهران پیروز شد تا با انگیزه بیشتری به آبادان سفر کند.

صنعت‌نفت که تا هفته یازدهم در بالای جدول جای گرفته و یکی از مدعیان به شمار می‌رود قصد از دست دادن امتیاز برابر سپاهان را ندارد و با هدف ادامه روند پیروزی بازیهای خانگی به میدان خواهد رفت تا از قافله تیم‌های صدرنشین جا نماند اما در آن سو نیز سپاهان بدنبال پیروزی برابر میزبان باانگیزه خود است تا با کسب سه امتیاز این دیدار جای صنعت‌نفت در رده دوم جدول را بگیرد.

سپاهان اصفهان در گلزنی عملکرد قابل قبولی از خود ارایه داده و با زدن ۱۷ گل برترین خط هجومی را به خود اختصاص داده ولی در خط دفاعی نیز با پذیرفتن ۱۳ گل در ۱۰ بازی ضعف را احساس می‌کند و مهاجمان زهردار صنعت‌نفت می‌توانند با استفاده از ضعف قلب خط دفاعی این حریف اصفهانی بهترین استفاده را ببرند.

در تیم صنعت‌نفت حسن بیت‌سعید، طالب ریکانی، مهدی زبیدی و رضا خالقی‌فر به ستاره‌های لیگ برتر تبدیل شده‌اند، تکنیک و سرعت این بازیکنان برای هر خط دفاعی دردسر ساز خواهد بود، استنلی کیروش و سجاد شهباززاده ۲ بازیکن سپاهان در این فصل زوج خطرناکی را در ترکیب این تیم تشکیل داده‌اند که از قدرت تمام کنندگی بالایی بهره می‌برند و خط دفاعی صنعت‌نفت روز راحتی برای کنترل کردن آنها نخواهد داشت.

بازیکن تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: بازی برای هر ۲ تیم شرایط خاص و ویژه‌ای دارد و یکی از زیباترین بازیهای این هفته خواهد بود.

طالب ریکانی اظهار داشت: در تیم سپاهان بازیکنان بسیار با کیفیت و بزرگی حضور دارند که در هر بازی برای پیروزی به میدان می‌روند ولی در آن سو نیز صنعت‌نفت تشنه پیروزی است.

وی افزود: هر تیمی که در این دیدار از موقعیت‌ها بهترین استفاده را ببرد شانس زیادی برای کسب سه امتیاز خواهد داشت.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که با ۲۱ امتیاز در رده دوم جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر قرار دارد دوشنبه ششم بهمن و از هفته دوازدهم لیگ برتر میزبان سپاهان اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =