استاندار کرمانشاه: افزایش تعداد بستری‌ها نگران کننده است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: بعد از پیک سوم شاهد سیر نزولی آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا بودیم، اما افزایش تعداد بستری‌ها در هفته گذشته بسیار نگران کننده است و احتمال دارد وارد پیک چهارم بیماری کووید ۱۹ شویم که بسیار خطرناک است.

«هوشنگ بازوند» در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که امروز (شنبه ۴ بهمن ماه) به ریاست دکتر روحانی و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، به روند افزایشی تعداد بستری های استان اشاره کرد و تأکید کرد: متأسفانه آمار بستری ها از ۱۳۰ نفر به ۱۷۰ نفر رسیده است و در اگر توصیه های بهداشتی رعایت نشود خسارات زیادی ایجاد می شود و علاوه بر جان مردم، متاسفانه مشکلات معیشتی هم ایجاد می شود.

وی افزود: در هفته های گذشته بارها هشدار دادیم و از مردم خواهش کردیم و تقاضا داشتیم که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند زیرا عملاً سیر نزولی متوقف شده و تعداد مبتلایان و بستری ها رو به افزایش است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گزارش های ستاد ملی کرونا احتمال ابتلای کودکان و نوجوانان را در برخی استان ها پیش بینی کرده است، خاطرنشان ساخت: این روند جدید در رده های سنی پایین علایم داشته و بیمار بستری می شود و ساده انگاری شرایط علاوه بر ورود به پیک چهارم سبب افزایش مرگ و میرها مانند کشورهای اروپایی می شود.

بازوند در ادامه بر لزوم مشارکت بیشتر و همدلی و همراهی گسترده تر برای مبارزه با کرونا تأکید کرد و گفت: راه حل اصلی مبارزه با بیماری کرونا در تغییر رفتار مردم و رعایت توصیه های بهداشتی است و اگر رعایت نشود مطمئن باشید کلیه محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی شامل ترددها و تعطیلی مشاغل را اجرا خواهیم کرد.
رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های استان کرمانشاه اعلام شد

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رنگ‌بندی شهرستان‌های استان از چهارم بهمن را اعلام کرد که براین اساس هشت شهرستان آبی و ۶ شهرستان دیگر زرد است.

مهدی محمدی روز جمعه به ایرنا افزود: شهرستان های اسلام آبادغرب،  ثلاث باباجانی، دالاهو،  روانسر، صحنه،  قصرشیرین، کرمانشاه و هرسین آبی است و شهرستان های پاوه،  جوانرود،  سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی، کنگاور و گیلانغرب زرد است.
وی در ادامه گفت: در شبانه روز گذشته یک نفر از شهرستان کرمانشاه در اثر ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست داد.
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در شبانه روز گذشته ۱۵ مورد بیمار مثبت بستری و ۲۸ بیمار مثبت سرپایی شناسایی شدند.
محمدی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۴۸ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹و ۴۷ نفر از بیمارستان پس از بهبودی ترخیص شدند.
وی در پایان گفت: هم اکنون ۱۶۳ بیمار مربوط به کرونا در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.    

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها