قطع برق مشهد عملیات آتش‌نشانی در ارتباط با آسانسور را ۲ برابر کرد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: قطع موقت برق در مشهد عملیات امدادگران این سازمان در خصوص مشکلات مرتبط با آسانسور را حدود ۱۰۰ درصد افزایش داد.

آتشپاد مسعود ظهوریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دی ماه امسال ۲۶۰ مورد ماموریت مرتبط با آسانسور توسط آتش‌نشانان و امدادگران سازمان انجام شد.
وی اضافه کرد: ۹۴ مورد از این عملیات مربوط به نیمه اول دی ماه بود اما در نیمه دوم و با آغاز قطعی برق و خاموشی‌های موقت در مناطق مختلف مشهد، تعداد عملیات مرتبط با آسانسور افزایش چشمگیری داشت و به ۱۶۶ مورد رسید.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی مشهد گفت: علاوه بر ماموریت‌های مرتبط با آسانسور، تعدادی ماموریت رهاسازی مغازه داران محبوس شده در داخل مغازه‌هایشان به دلیل برقی بودن درهای کرکره‌ای نیز انجام شد.
ظهوریان تماس‌های مزاحمتی را همچنان از چالش‌های این سازمان اعلام و بیان کرد: هفته گذشته ۱۳ هزار و ۵۰۲ تماس با سامانه ۱۲۵ برقرار شد که هفت هزار و ۲۸۵ تماس از این تعداد مزاحمی و غیرمرتبط بود.
هزار و ۸۰۰ آتش‌نشان در ۵۲ ایستگاه در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد خدمت‌رسانی می‌کنند.
طبق اعلام سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد، به منظور پایداری شبکه، اعمال قطع برق احتمالی و موردی توسط همان مرکز به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از شنبه هفته گذشته در برخی از مناطق کشور از جمله مشهد آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها