۳۰ دوره آموزشی حضوری و مجازی ویژه صیادان سواحل مکران برگزار شد

چابهار- ایرنا- معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات سیستان وبلوچستان(آبهای فراساحلی) گفت: ۳۰ دوره آموزشی در چهار ماه اخیر به صورت مجازی و حضوری برای یکهزار و ۵۰۰ صیاد سواحل مکران برگزار شده است.

عطاالله رئیسی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: انجام دوره‌های آموزشی اطفای حریق در بنادر صیادی سیستان و بلوچستان برای آموزش بهره‌برداران و مالکان شناورهای صیادی در مواقع سوانح و حوادث ضروری و برای کاهش خسارتها مفید وموثر است.

وی بیان کرد: در راستای آموزش مستمر جامعه بهره‌برداران، صیادان و مالکان شناورهای صیادی سیستان و بلوچستان نخستین دوره آموزشی اطفای حریق در محل اسکله صیادی کنارک به عنوان بزرگترین اسکله صیادی کشور و یکی از ۵۰ بندر صیادی کد دار بزرگ دنیا برگزار شد. 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات سیستان وبلوچستان افزود: با توجه به بروز حوادث اخیر در بنادر صیادی کشور که منجر به آتش سوزی تعدادی از شناورهای صیادی شد و خسارت‌های فراوانی را برای جامعه صیادی در پی داشت این اداره‌کل توجه ویژه‌ای به مساله بازآموزی مهارت صیادان و مالکان شناورهای صیادی به منظور جلوگیری از وقوع چنین حوادثی داشته است.

وی هدف از برگزاری دوره آموزشی اطفای حریق در بنادر صیادی را آشنایی با انواع حریق و روش‌های اطفای هر یک از آنها، آموزش دستورالعمل‌های انتخاب و نصب ادوات اطفای حریق در بنادر و شناورهای صیادی عنوان کرد و افزود: نحوه صحیح و اصولی استفاده از انواع ادوات مهار آتش، آشنایی با آن دسته از موارد ایمنی که بایستی توسط کارکنان بر روی شناورها رعایت شود، نحوه صحیح لنگراندازی و قرارگیری شناورها در محل حوضچه به نحوی که خطر سرایت آتش در هنگام وقوع حادثه به کمترین میزان ممکن برسد از دیگر اهداف دوره‌های آموزشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها