صنایع و صنوف خراسان جنوبی در مصرف برق صرفه‌جویی کنند

بیرجند - ایرنا - سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در اطلاعیه‌ای از واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی خواست به منظور تداوم تامین برق، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند و تمهیدات لازم را برای زمان خاموشی به‌کار گیرند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اعلام شرکت توزیع برق خراسان جنوبی (مدیریت شهرستان بیرجند) مبنی بر کمبود تولید برق در سطح کشور و احتمال بسیار زیاد قطع برق مشترکان در سطح شهرستان بیرجند، خواهشمند است به منظور تداوم تامین برق، ضمن صرفه‌جویی در مصرف برق واحد خود، تمهیدات لازم از جمله آماده به کار بودن مولدین اضطراری پیش‌بینی شود.

شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی پیش از این اعلام کرد: به دلیل افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها، خاموشی‌های پراکنده در برخی مناطق اعمال شده است.

در این اطلاعیه از مردم خواسته شده است با کاهش حداقل یک تا ۲ درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق،‌ امکان تداوم تامین انرژی را برای همه هموطنان فراهم کنند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی اول بهمن امسال گفت: با اجرای طرح تعدیل روشنایی معابر در استان ۴۰۰ مگاوات ساعت در مصرف برق صرفه‌جویی شد.

هادی منصوریان اظهار داشت: با افزایش مصرف برق و گاز در بخش خانگی و تجاری و محدودیت سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌ها، صرفه‌جویی در مصرف برق در دستور کار شرکت‌های توزیع برق استان‌ها قرار گرفت که تعدیل روشنایی معابر از جمله اقدامات شرکت‌های برق در پیاده‌سازی این اقدام مهم بوده است.

در حال حاضر حدود ۳۰ هزار واحد صنفی، بیش از ۶۰۰ واحد صنعتی و ۶۰۰ واحد معدنی در خراسان جنوبی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =