البرزی ها از تردد غیر ضروری در سطح شهرها پرهیز کنند

کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از مردم خواست به توجه به پیش بینی افزایش آلایندگی در مناطق مختلف این استان، از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

محمد رضا فلاح نژاد روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اکنون  وارونگی  هوا  باعث  ایجاد  وضعیت ناسالم برای شهرستان های اشتهارد و نظرآباد شده است.

وی گفت: اکنون کیفیت هوا به صورت متناوب درسطح ناسالم برای گروه های حساس در برخی شهرستان ها  است که می طلبد در شهرهای استان البرز از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می شود خودداری شود.

فلاح نژاد گفت: ورزشکاران و شهروندان از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی ازجمله دویدن، پیاده روی و سایر فعالیت های ورزشی هوازی خودداری و سایر افراد از انجام فعالیت طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند.

وی دربخش دیگری ازسخنان خود از احتمال سقوط بهمن در جاده های کوهستانی استان البرز خبرداد و افزود: با توجه به بارش برف چند روز گذشته و افزایش دمای فعلی احتمال سقوط بهمن در جاده های کوهستانی بویژه جاده کرج - چالوس بسیار متصور است که می طلبد هموطنان از سفرهای غیرضروری در مسیرهای بهمن ریز خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد که به همین منظور تیم های امدادی در مناطق پیش بینی شده  درآماده باش کامل برای هرگونه حوادث احتمالی  هستند.

وی از افرادی که قصد کوهنوردی و طبیعیت گردی در ارتفاعات دارند که دراین شرایط به هیچ وجه اقدام به این کار نکنند. 

فلاح نژاد افزود: همچنین به دستگاه های خدمات رسان مثل برق و گاز تاکید شده با توجه به برودت هوا تاحد امکان از قطع برق و گاز خودداری شود هرچند که مدیریت میزان مصرف انرژی از سوی شهروندان یک تکلیف است.

وی بیان داشت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز سوخت کافی روستاهای فاقد گاز را تامین و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =