۲۰ واحد صنعتی مرکزی مورد بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس قرار گرفت

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۰ واحد صنعتی این استان مورد بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

«علی اکبر کریمی» روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ظرفیت‌های استان مرکزی، رفع مسائل و مشکلات، انتقال این مشکلات به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از جمله اهداف این سفر بود.

وی ادامه داد: ارتقای ظرفیت‌های موجود، ارتقای جهش و رونق تولید در واحدهایی که به دلیل مسائل و مشکلت موجود تولید در آنها تعطیل و یا با ظرفیت‌های پایین تر از ظرفیت اسمی به فعالیت اشتغال دارند از دیگر اهداف سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی بوده‌ است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با وجود دعوت اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توسط نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب و نماینده مردم دلیجان و محلات به استان مرکزی، ظرفیت‌های صنعتی بیشتر شهرستان‌های استان که دارای واحدهای صنعتی و اثر گذار هستند در این سفر مورد بازدید اعضای این کمیسیون قرار گرفت.

کریمی گفت: امید است با آشنایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ظرفیت‌های استان مرکزی و انتقال مسائل و مشکلات صنایع استان به مسئولان مربوطه و کمیسون تخصصی صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی زمینه رفع این مشکلات و ارتقای ظرفیت‌های صنعتی استان فراهم شود.

وی با یادآوری برگزاری نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی استان مرکزی افزود: مسائل و مشکلات حوزه تولید و صنعت در این نشست مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نشست با مطالبه گران حوزه فعالان رسانه‌ای، تشکل‌های کارگری و تشکل‌های دانشجویی که مسائل صنعت و تولید را دنبال می کنند از دیگر برنامه‌های سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به استان مرکزی بوده‌ است.

کریمی ادامه داد: مقرر شد جمع بندی این سفر توسط دفتر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی، مسئولان استانداری استان مرکزی و دفتر نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی انجام و در قالب یک صورت جلسه تنظیم شود.

وی افزود: پس از امضای این صورت جلسه توسط استاندار مرکزی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی این استان، پیگیری لازم برای رفع مسائل و مشکلات استان و شهرستان اراک در دستور کار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

استان مرکزی دومین قطب صنایع مادرتخصصی کشور و  چهارمین قطب صنعت است که بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha