۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۶
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84195381
۲ نفر

برچسب‌ها

۱۵۰ معتاد در کمپ اجباری زنجان اسکان یافتند

زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طی چند روز اخیر با اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر ۱۵۰ نفر در کمپ اجباری شهرستان زنجان اسکان داده شده و دیگر افراد بی‌خانمان نیز در مرکز سرپناه شلتر مستقر شدند.

محمد محمدی قیداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس با انجام تعاملات برون سازمانی با دستگاه های استانی مرتبط با امر ساماندهی افراد بی سرپناه و بی خانمان به ویژه شهرداری و اسـتانداری با تاکید بر فوریت موضوع و تسـریع در امر اسکان و تامین غذا برای اقشار هدف در گرمخانه ها و شلترها با رعایت پروتکل های بهداشتی و با هماهنگی بهزیستی استان مورد توجه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با کارهای انجام شده سرپناه معتادین زنجان در خیابان خیام جنوبی جنب پل سیدالشهدا فعال بوده بطوری که در شب گذشته نزدیک به ۵۰  معتاد بی خانمان را پذیرش کرده است.

این مسوول ادامه داد: متناسب با گروه های هـدف هر حوزه (توانبخشـی، اجتماعی و پیشـگیری) هماهنگی های لازم بـا مراکز تابعه اعم از مراکز دولتی و غیردولتی، انجمن ها و موسـسات خیریه و غیره برای پذیرش فوری و ارایه خدمات به گروه های هدف با قید فوریت انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: در شهرستان ابهر نیز هماهنگی های لازم پذیرش در کمپ های ترک اعتیاد  و گرمخانه شهرداری این شهرستان انجام شده که در صورت گزارش یا مشاهده این قبیل افراد به بهزیستی اطلاع رسانی می شود.

محمدی افزود: همزمان با دستور وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی و تاکید رییس  سازمان بهزیستی کشور برای  کمک به افراد بی سرپناه در معرض آسیب و سرما زدگی و با اعلام آماده باش بهزیستی استان تمامی امکانات ادارات و مراکز شبانه روزی، مراکز نگهداری و سرپناه معتادین جهت یاری رسانی به نیازمندان بسیج شد.

وی اضافه کرد: در این راستا جلسه کمیته بحران در خصوص ساماندهی افراد بی خانمان و با توجه به کاهش دمای شدید و برودت هوا برگزار و تمامی ادارات بهزیستی شهرستان ها و مراکز ارائه دهنده خدمات مراکز ماده ۱۵ و ماده ۱۶، شلتر، مراکز کاهش آسیب، مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد دارای سوء مصرف مواد برای پذیرش معتادین بی خانمان، مراکز شبانه روزی و هماهنگی با گرمخانه های فعال شهرداری اعلام آمادگی کردند.

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در این زمینه  بر پذیرش و یاری رسانی مراکز اورژانس خدمات اجتماعی، مراکز قرنطینه، مراکز نگهداری و گشت زنی خودروهای سیار ۱۲۳ در سطح استان به منظور ساماندهی افراد آسیب دیده و بی خانمان تاکید و همچنین اقلام بهداشتی و مواد غذایی برای حضور این افراد نیز تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: تحلیل وضعیت فوری و شناسایی ظرفیت های موجود برای  اسکان سریع و یاری رسانی به موقع به افراد نیازمند و بدون سرپناه تدارک و پیگیری جهت تهیه  اقلام غذایی و دارویی مورد نیاز، پیگیری وضعیت گرمایشی تمامی مراکز و ادارات بهزیستی در سراسر استان و هماهنگی لازم با دستگاه های مربوطه  و شرکای اجتماعی انجام گرفته  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها