۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۱
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84195374
۲ نفر

برچسب‌ها

هوای سرد در استان همدان ماندگار است

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: هوای سرد تا اواسط هفته در همدان حاکم است و این جبهه به تناوب از استان خارج می شود.

«محمدحسن باقری‌شکیب» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان استان تا آخر هفته صاف و آفتابی است و سامانه بارشی فعالی را تا پایان هفته در استان نخواهیم داشت. 

وی از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در سطح شهرهای بزرگ و مناطق صنعتی استان با توجه به پایداری نسبی شرایط آب و هوا در روزهای آینده خبر داد و عنوان کرد: پایداری جوی موجب افزایش غلظت آلاینده‌ها تا روز سه شنبه در مناطق شهری و صنعتی استان می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و شیرین سو با ۱۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب ادامه داد: دمای بیشینه هوای همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته صفردرجه سانتی‌گراد و دمای کمینه ۱۲ درجه سانتیگراد زیر صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها