ساخت اماکن مذهبی با تاییدیه اوقاف امکان‌پذیر است

زاهدان- ایرنا- شهردار ایرانشهر گفت: ساخت اماکن مذهبی پس از صدور مجوز و تاییدیه اداره اوقاف و امورخیریه امکان‌پذیر خواهد بود.

نوراحمد درخوش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با عنایت به اینکه برای ساخت مسجد در عیدگاه اهل سنت ایرانشهر متولیان مربوطه به شهرداری مراجعه که شهرداری نیز به عنوان مرجع صدور پروانه کار نسبت به صدور پروانه کار اقدام کرده اما این مجموعه به علت عدم استعلام و دریافت تاییدیه از اداره حج و اوقاف دچار تخلف سهوی شده‌اند به همین دلیل شهرداری نسبت به ابطال و ابلاغ پروانه کار و توقف عملیات اجرایی اقدام کرد که پس از چندین جلسه گفتمان برای تخریب قالب بندی (عملیات فقط در حد قالب‌بندی با بلوک انجام شده بود) متاسفانه موثر واقع نشد و شهرداری به عنوان متولی و مجری امر تخریب بناهای بدون مجوز( مطابق با قانون صدور پروانه ) اقدام به تخریب قالب بندی کرد.

این مکان تنها دارای مجوز عیدگاه است و براساس مقررات و ضوابط قانونی و احکام دینی عیدگاه نباید مسقف باشد. 

شهردار ایرانشهر تصریح کرد: انتظار می رود قبل از هرگونه ساخت و ساز اعم از مسکونی، تجاری، خدماتی و مذهبی ( مذهبی نیازمند تائیدیه اداره حج و اوقاف است) نسبت به اخذ کلیه مجوزها اقدام شود تا چنین مشکلاتی به وجود نیاید.

ایرانشهر دارای ۵۰۰ مسجد اهل تسنن و حدود ۸۰ مسجد اهل تشیع است.

ایرانشهر مرکز شهرستان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در فاصله ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =