۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84195273
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونای برزیلی در اروپا

تهران-ایرنا- مقامات آلمان از شناسایی اولین مورد ویروس کرونای برزیلی در این کشور خبر دادند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، روزنامه فرانسوی لوپریزین نوشت: مقامات ایالت هسن در آلمان از مثبت شدن آزمایش کرونای برزیلی در فردی که به تازگی از برزیل برگشته بود، خبر دادند.

به نوشته این روزنامه فرانسوی، این نوع از ویروس جهش یافته کرونا که برای نخستین بار در برزیل شناسایی شده، بسیاری مسری تر از گونه اولیه خود گزارش شده است.

لوپریزین افززود: در هفته های اخیر، کشف و شناسایی چندین گونه جهش یافته کرونا از جمله انگلیسی، آفریقای جنوبی و برزیلی، در جامعه بین المللی موجی از بیم و نگرانی را به خصوص در مورد قدرت سرایت بیشتر و ابهاماتی پیرامون اثربخشی واکسن های تولید شده در مقابل این گونه های جدید این ویروس، برانگیخته است.

این روزنامه فرانسوی نوشت: سازمان جهانی بهداشت پیش تر از شناسایی کرونای برزیلی در ۴ نفر در ژاپن که از برزیل برگشته بودند، خبر داده است.

لوپریزین به نقل از ساندرا سیزک، ویروس شناس مشهور آلمانی تصریح کرد که دانشگاه فرانکفورت از مثبت شدن آزمایش یک فرد مبتلا به کرونا برزیلی خبر داده در حالی که او هیچ علائم بیماری را نداشته است.  آلمان پیشتر نیز ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی را نیز ثبت کرده بود.

بر اساس آخرین آمار منتشره ورد میترز، در آلمان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، بیش از دو میلیون و ۱۲۵ هزار نفر به همه گیری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از این میان، بیش از ۵۲ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از یک میلیون و ۷۸۰ هزار نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha