۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 84195268
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان دریای قشم را در شرایط هشدار قرار داد

قشم- ایرنا- رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: با توفان و تلاطم دریا، سواحل قشم در حالت هشدار قرار گرفته است و امکان تردد برای شناورهای سبک صیادی، مسافری و تجاری وجود ندارد.

علی اشتری روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس اسکله‌های مسافریامروز تعطیل است و ترددهای مسافری از بندر شهید ذاکری قشم به مقصد بندرعباس و جزایر لارک و هرمز متوقف شده است.

وی ادامه داد: همچنین در اسکله‌های گردشگری کندالو، شیب دراز و هنگام ارائه خدمت برای سفرهای تفریحی در خلیج هنگام ممنوع است

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد هم اکنون سرعت بادهای شمال شرقی به بیش از ۳۰ نات و بیشینه ارتفاع امواج ۶  پا تخمین زده می‌شود.

وی افزود: همچنین وسعت دید در سطح دریا به ۶  کیلومتر کاهش یافته است.

اشتری ادامه داد:  پایش دریا به صورت مستمر انجام می‌گیرد و در صورت فراهم شدن شرایط، بندر مسافری قشم فعال می‌شود.

وی افزود: از مردم درخواست می‌شود تا در اسکله‌های گردشگری شیب دراز و کندالو تجمع نکنند.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم خاطرنشان کرد: تردد لندینگ‌کرافت در بنادر لافت و پُهل برقرار است و مسافران می‌توانند از این مسیر به سرزمین اصلی تردد کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها