طرح‌های اشتغال روستایی پنج هزار شغل در استان مرکزی ایجاد کرده است

اراک - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از طرح‌های خرد و کلان اشتغال روستایی حدود پنج هزار شغل در این استان ایجاد کرده است.

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از زمان اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی (اواخر سال ۹۶) تاکنون ۲ هزار و ۴۰۵ طرح در استان مرکزی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۱۷۶ میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال به کارگروه اشتغال ارسال شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۲۶۷ طرح به مبلغ سه هزار و ۵۹۷ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال مصوب شده و از این تعداد ۲ هزار و ۳۵۱ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۱۸۶ میلیارد و ۴۴۸ میلیون ریال نیز قرارداد تسهیلات منعقد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی در این استان (اواخر سال ۹۶) تاکنون، ۲ هزار و ۳۴۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۱۸۴ میلیارد و ۹۹۸ میلیون ریال مصوب و سه هزار و ۲۴ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال اعتبار تخصیصی آن پرداخت شده است.

آبایی هزاوه عنوان کرد: بیشترین طرح‌های ارسال شده در راستای اشتغال پایدار روستایی در این استان با ۳۸۴ طرح مربوط به شهرستان اراک و پس از آن شازند و ساوه به ترتیب با ۳۷۷ طرح و ۳۳۷ طرح، در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

وی گفت: طرح اشتغال روستایی یکی از طرح‌های مهم دولت تدبیر و امید است که در توسعه روستاها نقش موثری داشته است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها