۹طرح آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری بهره‌برداری می‌شود

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با دهه فجر امسال ۹ طرح آبخیزداری شامل کپه‌کاری و سنگی ملاتی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

سید اسماعیل صالحی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ۹ طرح سنگی ملاتی در بن، کوهرنگ، سامان شهرکرد، کیار و لردگان و یک عملیات کپه‌کاری در ۱۵۰ هکتار از اراضی تومانک شهرستان بن افتتاح خواهد شد.

به گفته وی، برای اجرای این طرح‌ها ۲۴ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده‌ است.

به گفته وی، در دهه فجر امسال عملیات اجرایی ۱۰ طرح آبخیزداری شامل طرح‌های سنگی ملاتی در بن، فارسان،سامان ،شهرکرد، بروجن، لردگان و اردل آغاز می‌شود و برای اجرای این طرح‌ها ۳۵ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:در استان یکهزار و ۶۲۳ مورد سازه سنگی و ملاتی، ۳۲۴ سازه گابیونی، ۱۰۰ سازه خشکه چین و ۱۳۹ سازه سیلاب، ساحل سازی، سد زیرزمینی، دیوار حایل و تورکینست احداث شده است.

وی گفت: امسال طرح‌های آبخیزداری در ۳۳ حوضه آبخیز در قالب ۳۴۰ طرح در ۱۹۰ نقطه محل با اعتباری بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در دست اجراست.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری با مساحت حدود ۱۶ هزار و ۵۳۳ کیلومتر مربع مساحت یک درصد از مساحت کل کشور را شامل می‌شود که ۸۶.۵ درصد این میزان مساحت را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =