لیگ تندرستی در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه- ایرنا- رییس هیات ورزش‌های همگانی آذربایجان‌غربی گفت: نخستین لیگ تندرستی ایران در سطح استانی، از امروز، چهارم بهمن‌ماه در این استان آغاز شد.

محمود اشتری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این لیگ با هدف توسعه ورزش همگانی در سطح کشور و بالا بردن سطح عمومی آمادگی جسمانی بین عموم مردم با مشارکت حداکثری شهروندان به همراه ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه و مقابله با کم‌تحرکی تا ۲۹ اسفند امسال ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: مرحله نخست این لیگ در یک طرح رقابت محور بین استان‌هاست و بعد از پایان، جایگاه استان‌های مختلف بر اساس جمعیت استان و افراد مشارکت کننده مشخص شده و استان ها به صورت ۱۶ تیم برتر در سال آینده در لیگ برتر و ۱۶ تیم دوم در لیگ دسته اول قرار خواهندگرفت.

رییس هیات ورزش های همگانی آذربایجان غربی ادامه داد: سایت طراحی شده برای این طرح به نشانی irantandorosti.ir طراحی شده و همه شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت برگزاری، براساس برنامه تمرینی، ویدئویی ۳۰ تا ۴۰ ثانیه‌ای از تمرینات خود ارسال کنند.

اشتری اضافه کرد: در پایان این طرح به هیات‌ها و نفرات برتر نیز جوایز نفیسی اهدا خواهدشد.

به گزارش ایرنا طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و مطالعات انجام شده، حداقل زمانی که باید یک سری فعالیت‌ها انجام تا منجر به تغییر رفتار پایدار شود حدود ۶۴ روز بوده بر همین اساس نخستین دوره لیگ تندرستی ایران در هشت هفته برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها