روز نخست آستین در پنتاگون؛دریافت گزارش توجیهی درباره چین و خاورمیانه

نیویورک- ایرنا- وزیر دفاع بایدن پس از گرفتن تاییدیه سنا، با حضور در نشست توجیهی نسبت به چین و خاورمیانه و همچنین تماس تلفنی با دبیرکل ناتو آغاز می‌کند.

به گزارش ایرنا از پنتاگون، لوید آستین ظهر جمعه وارد پنتاگون شد و به لحاظ اداری سوگند یاد کرد در حالیکه مراسم رسمی سوگند وی برای روز دوشنبه در حضور کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا برگزار خواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا سپس با نورکیست معاون و ژنرال مارک مایلی رئیس ستاد مشترک ارتش دیدار و گفت‌وگو کرد.

آستین در ساعت ۲.۳۰ با حضور معاون وزیر و رئیس ستاد مشترک ارتش در نشست هماهنگی و توجیهی مربوط به توزیع واکسن کرونا شرکت کرد.

قرار است تا دقایقی دیگر با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو به صورت تلفنی صحبت کند و پس از آن در ساعت ۴ بعد از ظهر  گزارش‌های عملیاتی درباره چین و خاورمیانه را دریافت خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا در نخستین بیانیه‌ای که خطاب به کارکنان پنتاگون صادر کرد، گفت: روش من این است که به عنوان وظیفه خود،  شما را در انجام کارهایتان موثرتر سازم. این بدان معناست که شما از ابزار، فناوری، سلاح و آموزش برای بازدارندگی و شکست دشمنان ما اطمینان یابید.

آستین افزود: این به معنای ایجاد سیاست و استراتژی صحیح و تعیین ماموریت‌های روشن به شما است. این به این معناست که همکاری با متحدان و شرکای ما را با ارزش بالا بدانید و به این معناست که مطابق با ارزش‌های اصلی ما، همان ارزشی که همشهریان از ما انتظار دارند، باشید.

وی همچنین به سهم ارتش در مبارزه با کرونا اشاره کرد و ادامه داد: البته در حال حاضر، وظیفه من به معنای کمک به کشورمان در کنترل بیماری همه‌گیر است که منجر به کشته شدن بیش از ۴۰۰ هزار آمریکایی شده است. شما در حال حاضر به کمک متخصصان مراقبت‌های بهداشتی کشور ما آمده‌اید.

وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد: شما می‌توانید انتظار داشته باشید که این ماموریت ادامه یابد اما ما باید به دولت فدرال کمک کنیم تا هر چه بیشتر و سریع‌تر برای ریشه‌کن کردن اثرات مخرب ویروس کرونا، حرکت کند.

آستین تاکید کرد: برای این منظور، ما همچنین همه تلاش خود را برای واکسیناسیون و مراقبت از نیروی کاری خود و جست‌وجوی راه‌های معنی‌دار برای کاهش فشار این همه‌گیری بر شما و خانواده‌هایتان انجام خواهیم داد. هیچ یک از ما به تنهایی در این کار موفق نیستیم. دفاع از کشور نیاز به کار گروهی و همکاری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار جهان