۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۷
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84195143
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چهار شهر زنجان در وضعیت کرونایی آبی قرار گرفتند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی از مجموع هشت شهرستان استان، وضعیت کرونایی چهار شهر آبی و چهار شهر دیگر همچنان زرد است.

دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رنگ کرونایی شهرهای ابهر، خدابنده، ایجرود و سلطانیه آبی است و شهرهای زنجان، خرمدره، طارم و ماهنشان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی اظهار داشت: با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا تاکنون یک‌هزارو ۱۲۲ نفر در استان زنجان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند و روز گذشته یک مورد فوتی در زنجان به ثبت رسد.

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری" تمامی موارد مثبت بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی" به رقم ۴۳ هزارو ۷۰۶ نفر رسیده است.

وی یادآوری کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان‌های این استان روند نزولی به خود گرفته است بطوری که نیمی از  شهرهای استان رنگ زرد کرونایی و نیمی دیگر در وضعیت آبی قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال‌ گذشته تاکنون بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای ۶ هزار و ۷۳۳ نفر در استان زنجان به کووید - ۱۹ ثابت شده و پنج هزار و ۵۶۵ نفر از آن‌ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

قزلباش  افزود: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- ۱۹ همچنین مشکوک ۱۸ هزارو ۹۰۵ نفر است که شمار بستری روز  گذشته به عدد چهار رسید.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی کنونی استان شکننده بوده  و در صورت بی توجهی و غفلت از پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری شرایط اوج بیماری را در ماه‌های بهمن و اسفند شاهد خواهیم بود خاطرنشان کرد: بر این اساس از هموطنان درخواست می شود همچنان نکات بهداشتی توصیه شده را رعایت کنند تا از وقوع پیک بعدی بیماری جلوگیری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha