مسابقات کورس اسب کشوری در اهواز برگزار شد

اهواز - ایرنا - رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: رقابت‌های کورس اسب با حضور شرکت کنندگانی از سراسر کشور روز جمعه در اهواز برگزار شد.

حسین برون جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۸۰ اسب از استان‌های مختلف کشور در چهار کورس در این رقابت‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان نفرات برتر معرفی شدند.

وی گفت: این مسابقات همه ساله در پیست نیرو اهواز برگزار و به نفرات برتر جوایز نقدی اهدا می‌شود. رقابت های امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

رییس هیات سوارکاری خوزستان افزود: در کورس اول این پیکارها اسب های بهار عباسی، بشار سیلاوی و باندروس غزی‌ به ترتیب اول تا سوم شدند همچنین در کورس دوم اسب های آرتمیس بیات، الکس‌ اتابک و آیناز وحید مقام اول تا سوم را کسب کردند.

وی عنوان کرد: در کورس سوم اسب های بوگاتی صحرائی، باورسالار و بن دیک ای اس اول تا سوم شدند همچنیت در کورس چهارم اسب های آریا مرتضوی، یونیک سردار و الماس سرخ مقام اول تا سوم را تصاحب کردند.

برون گفت: این مسابقات که هر ساله در فصل زمستان با حضور گسترده علاقه مندان به این ورزش اصیل برگزار می شود، علاوه بر تداوم صنعت پرورش اسب، سبب ایجاد شور و نشاط در بین مردم منطقه خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها