توسعه ورزش روستایی و بازی های محلی یزد نیاز به حامیان مالی دارد

یزد- ایرنا- استاندار یزد با بیان اهمیت ورزش روستایی و بازی‌های بومی در جوامع محلی خواهان برنامه ریزی مدون برای جذب حامیان مالی شد و گفت: در این صورت می توان با همکاری مسوولان فعالیت های ورزشی را افزایش داد و مسوولان دولتی هم آماده هرگونه همکاری و حمایت هستند.

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز جمعه در دیدار رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی با قدردانی از اقدام‌ مسوولان ورزشی و  مجموعه این نهاد در استان افزود: همچنین گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در میان علاقه‌مندان رشته‌های مختلف ورزشی در روستاها با همکاری تشکل‌ها و حامیان مالی ضروری است.

وی ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی محلی را بخشی از فرهنگ روستاها که اصالت جوامع انسانی را زنده نگه می‌دارد، ذکر کرد.

وی با اشاره به اهمیت گسترش فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی و احیای ورزش‌های بومی محلی در مناطق روستایی ادامه داد: برای تقویت و ارتباط بیشتر مسوولان و فدراسیون آمادگی کامل در استان یزد وجود دارد.

استاندار یزد به وضعیت و شرایط فرهنگی و تاریخی استان و نیز ظرفیت‌های آن در بخش‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: با برنامه‌ریزی مدون و هماهنگی و اقدام مناسب می‌توان تعامل بهتری بین استان و فدراسیون برای انجام برنامه‌های مورد نیاز و گسترش ورزش انجام داد.

در این دیدار رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی با قدردانی از همکاری و پیگیری مسوولان اجرایی و ورزشی استان یزد با این نهاد در گسترش ورزش ، آمادگی برای هرگونه تعامل با مسوولان را اعلام کرد.

محمدتقی امیری‌ خراسانی در سفر به یزد سالن ورزش‌های ساحلی را در مهریز افتتاح کرد.

این سالن ورزشی در زمینی به مساحت یک هزار و ۷۰۰ مترمربع در محدوده اراضی دانشگاه پیام نور مهریز ساخته شد و برای آماده‌سازی آن یک میلیارد ریال هزینه شد و در این سالن که در محله مزویرآباد مهریز قرار دارد چندین زمین برای ورزش‌های مختلف ساحلی به خصوص فوتوالی، فوتبال، هندبال و والیبال وجود دارد .

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد که ۸۷ درصد جمعیت آن در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها