مدارس مناطق زرد مازندران برای حضور اختیاری دانش‌آموزان آماده است

ساری - ایرنا - زرد شدن وضعیت کرونایی هفت شهرستان مازندران این امکان را فراهم کرده است تا مدارس این مناطق منعی برای میزبانی از دانش‌آموزان نداشته باشند، ولی حضور آنها اجباری نیست و اختیاری است.

به گزارش ایرنا ، وزارت بهداشت در تازه ترین ارزیابی خود وضعیت کرونایی شهرستان های گلوگاه ، میاندرود ، سیمرغ ، سوادکوه شمالی ، سوادکوه ، عباس آباد و کلاردشت را زرد اعلام کرده است.

وزارت آموزش و پرورش پیش از این اعلام کرده بود که مدارس شهرستان های داری وضعیت کرونایی زرد یا آبی از اول بهمن ماه باز است ولی حضور دانش آموزان در آن اجباری نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باره وضعیت مدارس مناطق زرد استان ، گفت: برگزاری حضوری کلاس‌های درس مدارس در شهرستان‌های دارای وضعیت زرد کرونایی استان اختیاری است و اجباری برای آن وجود ندارد. 

علیرضا سعدی پور افزود : در این مناطق تصمیم گیری در باره آموزش حضوری با صلاحدید والدین و تصمیم شورای مدرسه است و از نظر آموزش و پرورش و مدرسه اجباری برای آموزش حضوری نیست.

ستاد مقابله با کرونا مازندران از ۱۳ آذر ماه در پی گسترش شیوع کرونا در استان ، ادامه آموزش حضوری در مدارس را ممنوع کرد. تا پیش از آن در بعضی از مدارس روستایی دارای جمعیت کم مازندران کلاس های درس به صورت حضوری برگزار می شد.

استان مازندران ۵۰۶ هزار و ۶۰۰ دانش آموز دارد که در یک سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش را تقریا به صورت غیرحضوری و مجازی پیگیری می کنند.

در حال حاضر نیز یکهزار و ۲۶۶ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های مازندران بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها