۶۱۷ دانش‌آموز نیازمند تحصیل در ایلام شناسایی شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام از شناسایی ۶۱۷ دانش آموز نیازمند تحصیل زیر ۱۸ سال در این استان خبر داد و گفت: اقدامات و تدابیر لازم برای ادامه تحصیل این افراد اتخاذ شده است.

عهدیه طهماسبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دغدغه اصلی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، رفع مشکلات دانش آموزان نیازمند تحصیل همه مناطق و شهرستان های سراسر استان است.

وی یادآور شد: برای ادامه تحصیل دانش آموزان استان در منطقه دورافتاده و محروم زردلان شهرستان هلیلان یک مدرسه متوسطه با مرکزیت روستای شاران، شرایط آموزش و بازگشت به تحصیل ۷۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل فراهم شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام تاکید کرد: ایجاد ۲ مرکز راه دور دخترانه و پسرانه در روستای چم هندی دشت عباس دهلران با ظرفیت بیش از ۱۰۰ نفر برای تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل این منطقه نیز مهیا شده است.

طهماسبی با بیان اینکه در برخی مناطق محروم دانش آموزان استان علاوه بر مهیا بودن محیط آموزشی، نیازمند کمک هزینه کتاب، لوازم التحریر و کمک های معیشتی نیز هستند، افزود: اقدامات و کمک های خوبی در ۲ سال اخیر در راستای پیشگیری از بازماندگان از تحصیل به دانش آموزانی که از لحاظ مالی نیازمند کمک هستند، توسط همه نهادها صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: برای پیشگیری از بازماندگی از تحصیل ۲ دبیرستان در دهستان چم کبود شهرستان آبدانان و قجر بخش سیوان ایلام ایجاد شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ایلام در ادامه از انقعاد تفاهم نامه بین اداره کل آموزش و پرورش استان ، بهزیستی، کمیته امداد امام (ره ) و امور عشایری برای پیشگیری از بازماندگان از تحصیل خبر داد و گفت: این تفاهم نامه و همکاری چند سازمان در استان منجر شد اقدامات بسیار خوبی در راستای حمایت از این قشر اتخاذ شود.

طهماسبی گفت: برای کاهش تعداد کودکان بازمانده از تحصیل در استان ایلام از ظرفیت شوراهای شهر و روستا و دهیاری ها نیز استفاده شده است.

وی خواستار حمایت سازمان های مردم نهاد و ادارات استان برای حمایت از کودکان یتیم بازمانده از تحصیل شد و افزود: تفاهم‌نامه ای با همکاری موسسه خیریه عترت بوتراب برای حمایت از این قشر منعقد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =