برگزیدگان سومین جشنواره ملی تئاتر آیات در خراسان شمالی انتخاب شدند

بجنورد- ایرنا- آیین پایانی سومین جشنواره تئاتر آیات جمعه‌شب در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد برگزار شد و برگزیدگان این رویداد فرهنگی هنری معرفی شدند.

 به گزارش ایرنا،  هیات داوران متشکل از سعید اسدی، محمد حیدری و حسین مسافر آستانه در بخش بازیگری زن با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از سمیره بیگدلی برای بازی در نمایش «برزخ اروی شاعره آتش» از اصفهان قدردانی شد.

در این بخش هیات داوران دیپلم افتخار را به «آزاده حیدرزاده» بازیگر نمایش «برای عشق» از خراسان شمالی اهدا کرد.  

بر اساس این گزارش، در بخش بازیگری مرد نیز، لوح تقدیر و جایزه نقدی به «کیوان حبیبی» برای بازی در نمایش «شمرکشی» از قزوین و جایزه این بخش از سوی داوران شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «هاشم پور محمد» بازیگر نمایش «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» از کرمانشاه اهدا شد.

در ادامه  این گزارش هیات داوران در بخش طراحی صحنه هیچ اثری را انتخاب و اعلام نکرد  و از «سید محسن هاشمی» طراح صحنه اثر نمایشی «می خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوی نیز با لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد.  

همچنین در بخش موسیقی، هیات داوران هیچ اثری را انتخاب و  اعلام نکرد و از «موسی غنی زاده» طراح صدا و موسیقی اثر نمایشی «باد سرخ» از اردبیل نیز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر به عمل آورد.  

بر اساس این گزارش، در بخش طراحی لباس نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی به «فرزانه محمد نیا» برای نمایش «قند خون» از استان مرکزی رسید.  

هیات داوران در بخش متون نمایشی، ضمن تقدیر از «میلاد اکبرنژاد» نویسنده نمایش «می خواستم ببوسمت باران گرفت» از خراسان رضوی، جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به «لیلی عاج» نویسنده نمایش «قند خون» از استان مرکزی اهدا کرد.

هیات داوران، همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش کارگردانی را به «مرتضی اسدی مرام» برای نمایش «سپاسنامه هانیه و چند روایت متقاطع» از کرمانشاه اهدا و از «اصغر مرادی» کارگردان اثر نمایشی «برزخ  اروی شاعره آتش» از اصفهان تقدیر کرد.  

 سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی از  اول بهمن فعالیت خود را آغاز کرد و با رقابت هفت اثر  نمایشی از استان های خراسان رضوی، کرمانشاه، اصفهان،  قزوین، اردبیل، مرکزی و خراسان شمالی در سایت تیوال آغاز کرد و امشب با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی و هنری گلشن بجنورد به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها