۳ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84195082
۰ نفر

برچسب‌ها

برق ۶۰ روستای مهاباد وصل شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره توزیع برق مهاباد گفت: برق ۶۰ روستای این شهرستان که به علت کولاک شدید دچار قطعی شده بود، با تلاش ماموران این اداره وصل شد.

جلال زایر شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود سامانه بارشی از اواسط هفته گذشته و به سبب بارش برف و باران، کولاک و ورزش باد به نسبت شدید برق ۶۰ روستای مهاباد واقع در محورهای جاده سردشت و مسیر برهان دچار مشکل و قطعی شده بود.

وی ادامه داد: پرسنل اداره برق در شبانه‌روز گذشته با فعال کردن اکیپ های سه نفره در مسیرهای ذکر شده توانستند طی سه روز گذشته برق محورهای اصلی را با رفع پارگی و شکستگی‌ تیرها وصل کنند.

رییس اداره توزیع برق مهاباد با بیان اینکه هم اکنون جریان برق تنها ۶ روستای این شهرستان قطع است، اظهار داشت: برق چهار روستای "میر"، "آفان"، "سرو" و "برایمه" که در مجموع کمتر از ۴۰ خانوار دارند، به علت مسدود بودن راه دسترسی قطع است و تلاش راهداری برای بازگشایی راه و اعزام اکیپ های تعمیرات ادامه دارد. 

وی اضافه کرد: به محض بازشدن راه دسترسی توسط راهداران بلافاصله اقدامات تامین برق در ۶ روستای باقی مانده نیز انجام خواهد شد.

بر اثر ورود یک سامانه بارشی قوی که از روز چهارشنبه بسیاری از مناطق آذربایجان‌غربی را فرا گرفت، بارش برف و کولاک سبب مسدود شدن راه ارتباطی ۴۵ روستای مهاباد نیز شد که هم اکنون ارتباط تنها ۱۵ روستا با مرکز شهر همچنان قطع است.

میانگین سرعت باد در مهاباد طی این مدت به بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت رسیده بود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا در ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها