مهمترین اخبار و رویدادهای البرز در هفته‌ای که گذشت

کرج - ایرنا - هفته گذشته ( ۲۷ دی تا سوم بهمن ) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در استان البرز رخ داد که مهم ترین آنها رونمایی از هشت قلم محصولات دارویی در شهرک برکت بود.

یکپارچه سازی نرخ ارز و تورم در کشور ضروری است، انفجار نانوایی در محمدشهر یک کشته و چهار مصدوم داشت، ایران به جمع کشورهای صادرکننده گواهینامه بین المللی بذر پیوست، مازوت علت اصلی آلایندگی هوای البرز نیست، مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن شدند، حال تمام دریافت کنندگان واکسن کرونا مساعد است، هشت قلم محصولات دارویی در شهرک صنعتی برکت البرز رونمایی شد، ۱۱ هزار ماموریت توسط پلیس فرودگاه ها انجام شد، پروژه های راهسازی تا پایان دولت به سرانجام می رسد، طرح تغذیه مصنوعی آب دشت هشتگرد ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ۱۲ هزار ساختمان در تهران بر روی گسل زلزله قرار گرفته است، مصوبه ای که پس از ۱۹ سال تصویب شد،قهرمانی مقاومت البرز در نیم فصل یک موفقیت بی نظیر بود، برطرف شدن موانع تولید سیمان آبیک، کاهش شدید تعرض به اراضی ملی با طرح کاداستر، کشف ۴۰ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین در ساوجبلاغ و به پایان رسیدن دوران داعیه داری لیبرال دموکراسی از جمله مهم ترین عناوین خبری البرز در هفته گذشته بود.

نائب رییس مجلس: یکپارچه سازی نرخ ارز و تورم در کشور ضروری است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۲ نرخی بودن ارز سبب فساد اقتصادی می شود، گفت : یکپارچه سازی نرخ ارز و تورم برای کاهش مشکلات اقتصادی در کشور ضروری است.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی در نشست با خبرنگاران در کرج اظهار داشت: فاصله بین ارز چهارهزار و ۲۰۰ تومانی و ارز آزاد سبب فساد اقتصادی و سوءاستفاده برخی افراد می شود.

 وی بیان داشت: تلاش ها بر این است تا که رانت خواری ارزی از بین برود و قیمت ها واقعی شود چرا که ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی از جیب مردم خرج شده و برخی افراد با استفاده از رانت بهره آن را می برند در حالیکه مردم اجناس را با نرخ ارز بالا و آزاد خریداری می کنند.

انفجار نانوایی در محمدشهر یک کشته و چهار مصدوم داشت

رییس جمعیت هلال احمر کرج گفت که بر اثر انفجار گاز در یک نانوایی در منطقه محمدشهر کرج یک نفر کشته و چهار نفر دیگر مصدوم شدند.

سید فتح الله هاشمی نژاد درگفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این  حادثه  ساعت ۵:۳۰ صبح امروز در محمدشهر رخ داد که براثر شدت انفجار علاوه بر نانوایی، واحد مسکونی طبقه فوقانی آن  نیز تخریب شد.

ایران به جمع کشورهای صادرکننده گواهینامه بین المللی بذر پیوست

 رییس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران پس از سال ها تلاش و آزمون های بین المللی توانست به جمع کشورهای صادر کننده گواهینامه بین المللی بذر دنیا بپیوندد.

دکتر محمدحسن عصاره در نشستی که با حضور خبرنگاران با موضوع اخذ اعتبارنامه ایستا (انجمن بین المللی آزمون بذر) برای آزمایشگاه ملی تجزیه بذر این موسسه برگزار شد، افزود: بذر به عنوان یک موجود زنده در تبادل بین کشورها باید دارای گذرنامه و شناسنامه هویتی باشد.

وی اظهار داشت: کشورهایی که صاحب دانش فنی تولید بذر هستند و در صادرات و واردات تجاری آن نقش دارند، بایستی سازمان های بین المللی بذر و ارقام گیاهی آن را تایید کرده و گواهی بین المللی برای آن ها صادر کنند.

استاندار: مازوت علت اصلی آلایندگی هوای البرز نیست

استاندار البرز با بیان اینکه سوخت نیروگاه منتظر قائم از چند سال پیش تاکنون از مازوت به گاز تبدیل شده است ، گفت که سوخت مازوت عامل آلایندگی هوای این استان نیست.

عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید از شرکت تجهیزات ایمنی راه ها در فردیس در جمع خبرنگاران افزود: علت آلودگی هوای استان را باید در عوامل دیگری جستجو کرد.

وی بیان داشت: نیروگاه شهید منتظر قائم فردیس با ظرفیت ۱۶۰۰ مگاوات تولید برق در تامین برق استان های البرز و تهران نقش بسزایی دارد

مدارس البرز آماده بازگشایی برای اول بهمن شدند

دیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به تغییر وضعیت کرونایی در استان از قرمز به زرد و آبی اعلام کرد: مدارس این استان به تناسب وضعیت کرونایی و نیازهای آموزشی برای اول بهمن ماه آماده بازگشایی هستند.

از مجموع هفت شهرستان استان البرز چهار شهرستان در وضعیت زرد و سه شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

سالارقاسمی درگفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: شیوه نامه بازگشایی مدارس استان برحسب دستورالعمل وزارتی برمبنای سلامت دانش آموزان و اولیای مدارس تدوین و آماده اجرا از اول بهمن ماه شد.

حال تمام دریافت کنندگان واکسن کرونا مساعد است

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: حال ۱۴ نفری که واکسن کرونا بر روی آنها تست شده مساعد و هیچ گونه عوارضی نداشته اند.

محمد مخبر در حاشیه آئین رونمایی از محصولات جدید حوزه مواد اولیه دارویی، مکمل ها و داروهای ایورمکتین (داروهای مربوط به قلب و عروق و صرع)در شهرک دارویی برکت استان البرز در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از جهت گیری های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)  پر کردن خلا داروهایی است که در کشور تولید نمی شود، گفت: ظرف یک الی ۲ روز آینده به هفت نفر در قالب  گروه سوم داوطلبان، تزریق واکسن کرونا صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون حال ۱۴ نفری که این واکسن به آنها تزریق شده خوب بوده و هیچ گونه عوارضی نداشته اند و بیش از تصورمان  این دارو جواب داده است.

هشت قلم محصولات دارویی در شهرک صنعتی برکت البرز رونمایی شد

آیین رونمایی از هشت قلم محصولات جدید در حوزه مکمل ها، مواد اولیه و داروهای ایورمکتین و موکوسیل توسط رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شهرک صنعتی دارویی برکت استان البرز برگزار شد.

مدیرعامل گروه دارویی برکت در آیین رونمایی از این محصولات به تاثیرات و صرفه جویی ارزی ناشی از این تولیدات اشاره کرد و افزود:  مکمل دارویی موکوسیل که برای بهبود تحریک عملکرد سیستم ایمنی بدن موثر بوده و تاثیر بسیاری برای بهبود بیماری کووید ۱۹ دارد با ظرفیت سالانه ۱٠٠ میلیون  قرص تولید خواهد شد. 
اکبر برندگی گفت که با تولید این مکمل دارویی سالانه ۷۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی خواهیم داشت. 

۱۱ هزار ماموریت توسط پلیس فرودگاه های کشور انجام شد

رمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت: پلیس فرودگاه ها به عنوان زیر مجموعه بخش پیشگیری کشور امسال بیش از ۱۱ هزار ماموریت انجام داده است..

سردار حسن مهری در بخش دیگری از سخنان خود در آئین تودیع و معارفه فرمانده پلیس فرودگاه بین المللی پیام  البرز افزود: با توجه به اینکه فرودگاه پیام زیر مجموعه شرکت فرودگاه ها نیست اما تعامل خوبی با مجموعه پلیس داشته و به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های کشور در این بخش است.

استاندار البرز: پروژه های راهسازی تا پایان دولت به سرانجام می رسد

 استاندار البرز اعلام کرد که تمام پروژه های راه سازی در محدوده این استان با اراده ای که در وزارت راه و شهرسازی و جدیتی که در البرز وجود دارد تا پایان دولت دوازدهم به سرانجام می رسد.

عزیزاله شهبازی  در جلسه هماهنگی بهره برداری از کمربند جنوبی استان های البرز و تهران که  به ریاست  محمد سلامی وزیر راه و شهرسازی در تهران برگزار شد با بیان اینکه بهار راه سازی البرز با بهره برداری از ابرپروژه های راه استان همچنان ادامه دارد، افزود: پروژه های بزرگ راه سازی که عملیات اجرایی آنها در دولت تدبیر و امید آغاز شد، یکی پس از دیگری در حال تکمیل و بهره برداری هستند.

طرح تغذیه مصنوعی آب هشتگرد ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز اعلام کرد که طرح تغذیه مصنوعی آبخوان ها یا سفره های زیر زمینی آب دشت هشتگرد این استان برای تکمیل ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

داود نجفیان  در حاشیه بازدید  اسماعیل نجاز رییس سازمان مدیریت بحران کشور از طرح تغذیه مصنوعی آبخوان دشت هشتگرد البرز در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: این طرح  از سال آبی ۹۱-۹۰  با هدف ذخیره سازی حداقل سالانه ۱۲ میلیون متر مکعب آب  از سیلاب های رودخانه کردان آغاز شده است.

وی بیان داشت : از آنجا که سفره های آب زیر زمینی یا آبخوان دشت هشتگرد وضعیت مناسبی به لحاظ آب ندارد، تکمیل طرح تغذیه مصنوعی می تواند به کمک این سفره ها بیاید.

۱۲ هزار ساختمان در تهران بر روی گسل زلزله قرار گرفته است

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت که ۱۲ هزار پلاک ساختمانی تهران که بیشتر آنها ساختمان های بلند هستند بر روی گسل قرار گرفته اند.

اسماعیل نجار در نشست ستاد مدیریت بحران البرز با بیان اینکه گسل شمال تهران به کرج وصل است افزود: این امر نشان دهنده این مهم است که هر اتفاقی که در این گسل رخ بدهد کرج نیز بی نصیب نخواهد ماند.

وی اضافه کرد: بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در کرج زندگی می کنند که در صورتی که اگر  حادثه ای در گسل تهران رخ دهد این منطقه نیز دچار آسیب خواهد شد، هر روز نگران هستیم و هر بار که به اطلاعات مان در این خصوص افزوده می شود نگرانی هایمان نیز بیشتر می شود.

مصوبه ای که پس از ۱۹ سال تصویب شد

طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز در شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی پس از ۱۹ به تصویب رسید، مصوبه ای که می تواند آغازگر راهی پر از امید برای توسعه این منطقه و در نهایت آبادانی ایران اسلامی باشد.

دوشنبه بیست و نهم دی ماه طی جلسه ای که با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، طرح جامع و برنامه عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی و فرود گاه بین المللی پیام به تصویب رسید.

قانون تشکیل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز با وسعت سه هزار و ۶۰۰ هکتار و با گرایش فناوری اطلاعات و صنایع مخابراتی در سال ۷۸ به تصویب شورای عالی مناطق آزاد رسیده و در ۱۳۸۰ از سوی هیات دولت ابلاغ شد.

سرمربی تیم: قهرمانی مقاومت البرز در نیم فصل یک موفقیت بی نظیر بود

سرمربی تیم فوتسال مقاومت البرز گفت: قهرمانی این تیم در نیم فصل رقابت های لیگ برتر فوتسال کشور یک رویای غیر قابل باور و یک موفقیت بی نظیر بود.

فرهاد کشاورزدر گفت وگو با ایرنا افزود: نیم فصل رقابت های لیگ برتر را برای نخستین بار در تاریخ استان البرز با قهرمانی به پایان برسانیم، این در حالی بود که تیم هایی در این گروه حضور داشتند که در واقع شناسنامه فوتسال ایران به لحاظ اقتصادی، بازیکنان و سخت افزاری بودند که با آنها در این بخش ها قابل قیاس نبودیم.

وی اضافه کرد: با یک تلاش جمعی موفق شدیم تا این کار بزرگ را برای البرز و مردم این استان رقم بزنیم، اگر چه شاید در هر شهر دیگری اگر چنین امتیازی کسب می کردند شاید به صورت ویژه تر از آنها یاد می شد اما این موفقیت بزرگ را به تمام کسانی که برای این تیم زحمت کشیدند تبریک می گوییم چرا که قهرمانی در نیم فصل لیگ برتر یک موفقیت بی نظیر بود.

نماینده مجلس: موانع تولید سیمان آبیک برطرف شد

سخنگوی شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش تولید سیمان در کشور ، گفت : برهمین اساس مشکل و موانع تولید کارخانه سیمان آبیک مرتفع شد.

علی حدادی  در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه به دلیل برخی مشکلات، بازار سیمان در کشور دچار گرانی و کمبود شد،گفت: سوءمدیریت در برخی حوزه ها سبب شد تا با تعطیلی سیمان آبیک در شهرستان نظرآباد و در نهایت گرانی سیمان در استان البرز مواجه شویم. 

وی افزود: طی روزهای گذشته مشکلاتی برای  کارخانه سیمان آبیک پیش آمد و منجر به تعطیلی این کارخانه شد که در نهایت با پیگیری از معاون وزیر نیرو، استاندار البرز و مدیران کل  مشکل کارخانه سیمان آبیک مرتفع شد. 

مدیر کل منابع طبیعی البرز: طرح کاداستر کاهش شدید تعرض به اراضی ملی را در بردارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: اجرای طرح کاداستر و صدور اسناد تک برگ برای اراضی ملی و دولتی موجب کاهش شدید هرگونه سوء استفاده و تصرف و تعرض به این اراضی خواهد شد.

حامد فرضی در دهمین نشست شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز به پروژه های سال جاری از محل صندوق توسعه ملی و سایر طرح ها اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت طرح ۹ در ۹۹ که از طرف سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری کشور به ادارات کل ابلاغ شده، یکی از موضوعاتی که در استان البرز و مجموعه منابع طبیعی در همین راستا در حال پیگیری دقیق و مستمر و اقدامات عملیاتی می باشد موضوع کاداستر است.

۴۰ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین در ساوجبلاغ کشف و ضبط شد

پاسداران گمنام امام زمان (عج) شهرستان ساوجبلاغ استان البرزموفق به کشف ۴۰ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین در این شهرستان شدند.

به گزارش روابط عمونی سپاه امام حسن مجتبی (ع)‌استان البرز، ارزش این  ۴۰ دستگاه ماینر استخراج بیت کوین ( استخراج ارز دیجیتال)  چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است..

 امام جمعه کرج: دوران داعیه‌داری لیبرال دموکراسی به پایان رسیده است

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره حوادث و رویدادهای این روزها در آمریکا گفت: دوران داعیه داری تفکر لیبرال دموکراسی غرب با افول قدرت آمریکا به پایان خط رسیده است.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: دونالد ترامپ رییس ‌جمهور دیوانه صفت آمریکا با اقدامات مفتضحانه خود به صورت رسمی فاتحه دموکراسی لیبرال را خواند.

وی به سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در جلسه  دیروز هیات دولت اشاره کرد، اظهار داشت: آقای رییس ‌جمهوری حرف خوبی زدند و گفتند: «من از رسانه‌ها و دوستان و مخالفان خواهش می‌کنم که واقعیت را بگوییم چون واقعیت را نمی‌شود پنهان کرد». .

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد:  واقعیت این است که رژیمی که خوی استکباری دارد فرقی نمی‌کند رییس‌جمهوری آن چه کسی باشد زیرا مسیر آنان یکی  اما با ۲ ادبیات است.

البرز که به دلیل مهاجرپذیری و وجود اقوام مختلف «ایران کوچک» لقب گرفته است، سال ۱۳۸۹ با مساحت پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر و جمعیتی حدود سه میلیون نفر به عنوان سی و یکمین استان کشور شناخته شد.

این استان مهاجرپذیر با داشتن ۶ شهرستان طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد، کرج و فردیس در کنار پایتخت ایران قرار گرفته و روزانه ۳۰۰ هزار نفر از آن به تهران در حال تردد هستند.

هر چند البرز از نظر مساحت کوچکترین استان کشور محسوب می شود اما جاذبه های طبیعی و تاریخی آن به خصوص جاده کرج – چالوس که به دروازه بهشت شمال ایران مشهور است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود می کشاند.

این استان یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های آن است.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است..

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =